Аптеки продовжують наживатися на хворих українцях. За останній рік ціни на ліки зросли в середньому на 12,3%. Експерти зазначають, що восени ціни можуть змінитися і скоріш за все не на користь громадян.

Імпортні препарати здорожчали всього на 7,2%. А найбільше ціни на ліки роздули українські виробники – на 14%, - пише "Сегодня".

На українському ринку найбільше (понад 52%) саме імпортних препаратів.

За словами експертів за останні півроку істотних стрибків цін на ліки не було. Наразі ціни також залишаються стабільними.

Причинами здорожчання у найближчому майбутньому фахівці називають підняття цін на препарати самими виробниками, тому це може вплинути і на здорожчання в аптеках, проте заклади реалізації ліків - це остання ланка.

Популярні новини зараз

Не встиг набрати висоту: літак розбився під час зльоту, є загиблі та поранені

"Холостяк" Заливако задумався над емоціями поруч з Ганною Богдан: "Щирості в ній немає"

Кароль в Казахстані проговорилася про почуття до Балана: "Наші серцеві струни"

Головне за ніч: Юля Зайка розповіла про інтим з Заливако, українка народила в лісі, Ротару "відбила" режисера у Пугачової, фатальний вибух газу

Показати ще


На підняття цін в Україні також впливає і курс долара. Експерти прогнозують до кінця року здорожчання іноземної валюти, отже слід чекати й більших цін на лікарські препарати.

Крім того на ціноутворення також впливає вартість, наприклад води як холодної так гарячої, оскільки вона задіяна у виробництві. Зі збільшенням тарифів на компослуги, може також збільшитися і вартість ліків.

Як показали соцопитування, 94% українців заявляють, що нині витрати на лікування для них практично не підйомні. 43% опитаних зазначили, що їм доводить часто позичати гроші чи продавати якесь майно, щоб оплатити лікування.

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Володимир Гройсман пообіцяв українцям позитивні зміни в галузі охорони здоров'я.