Деталі розміром в горошину відтепер можна друкувати бетоном на принтері. Такий винахід розробила команда вчених з Технічного університету Ейндховена.

Проект 3D Concrete Printing інвестує десять компаній. На сьогоднішній день загальна сума, вкладена у проект становить 650 тисяч євро.

Розмір об'єктів, які друкує принтер не перевищує 11 × 5 × 4 метрів. Промислова установка компанії Rohaco оснащена друкуючою головкою за допомогою якої можна створити об'єкти будь-якої форми.

Читайте також: На 3D-принтері надрукують будинок майбутнього

Склад бетонної суміші вчені поки змінюють постійно, додаючи акустичні, ізоляційні добавки та пробуючи різноманітну кольорову гаму. Об'єкти друкуються без спеціальних форм нанесенням шарів певної товщини. Студенти, проект віддрукованого двохметрового павільйону, захистили вже за перший рік роботи.

Популярні новини зараз
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано Повістку більше не принесуть: у липні звільнять від мобілізації ще три категорії чоловіків Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція
Показати ще

Наступного року 3D Concrete Printing акцентуватиме увагу на демонстрації приладу та сумісній праці з будівельниками, яка буде спрямована на пошук нових цікавих способів сполучення технології. Всі, кого цікавить проект можуть слідкувати за ним на сайті Технічного університету Ейндховена.

Першою спорудою, збудованою за цією технологією, є номер-будиночок для "Льюіс Гранд Готелю" у Філіпінах.
3D-друк з бетону стає все поширенішим і його способи також урізноманітнюються. Так, 3D-принтер ApisСor російського інженера Микити Чень Юн-Тая працює за іншою технологією. Телескопічний маніпулятор, який обертається навколо своєї осі, друкує до 100 кв. метрів житла на добу і витрачає при цьому лише 8кВт.