Національна лабораторія Ок-Рідж (Oak Ridge National Laboratory, ORNL) за допомогою 3D принтера виготовила елемент установки, призначеної для обробки вузлів крил літака.

Про це пише видання New Atlas.

Елемент потрапив в Книгу світових рекордів Гіннеса як найбільший у світі об'єкт, що виготовлено за допомогою технології тривимірного друку.

Елемент виготовлений з вуглецевого волокна і термопластичного композиційного матеріалу ABS. Розміри елемента досягають 5,3 x 1,7 x 0,5 метра, а вага дорівнює 748 кілограмам.

Для того щоб потрапити в Книгу рекордів, деталь повинна бути монолітною і мати обсяг не менше 0,3 куб. м. Розробники дотрималися всіх цих вимог.

Популярні новини зараз
Заброньованим почнуть розсилати повістки: хто втратить захист від мобілізації за лічені дні - перелік На межі виживання кожен третій пенсіонер: які результати дала індексація Менше пільг і більше вимог: соціальну допомогу платитимуть за новими критеріями Зміни у мобілізації з 1 травня: Генштаб оголосив про важливе нововведення
Показати ще

"Рекорд, який увійшов до книги Гіннеса, привертає увагу до наших здобутків в області технологій адитивного виробництва. Використовуючи тривимірну друк, ми виготовили вузол інструменту, витративши на це меншу кількість вихідного матеріалу і ні крапельки не пожертвувавши його функціональними можливостями" - розповідає Влестіміл Канк (Vlastimil Kunc), керівник групи ORNL, що займається промисловим тривимірним друком.

Безумовно, вузол інструменту був виготовлений не заради отримання світового рекорду. Друк вузла виконувалася протягом 30 годин, а на створення традиційного металевого аналога знадобилося, щонайменше, три місяці. При цьому новий метод виготовлення дозволяє істотно заощадити час, трудовитрати і ресурси, що сприятливо позначається на вартості кінцевого продукту.

Інструмент, частиною якого є вузол надрукований на 3D-принтері, буде використовуватися на новому заводі компанії Boeing в Сент-Луїсі для обробки крил авіалайнерів серії 777X, серійне виробництво яких буде розпочато наступного року.

Експлуатація обладнання, виготовленого за допомогою тривимірного друку, дасть фахівцям лабораторії ORNL масу інформації стосовно роботи інструменту протягом тривалого часу в умовах промислового виробництва.

Відзначимо, раніше ORNL прославилася завдяки тому, що фахівці лабораторії виготовили на 3D-принтері точну копію автомобіля 1965 Shelby Cobra.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.UA", німецький дизайнер Даніеле Де Брюне, розробив механічний 3D-принтер, що працює за рахунок сили тяжіння й системи вантажів.