Щоб не пропустити так звану "хресну ходу", організовану Українською православною церквою Московського патріархату, більше 100 житомирських активістів на 30 хвилин перекрили рух трасою "Житомир-Чернівці".

Як повідомляє видання УНІАН, протестна акція була санкціонована, а заявку на участь у ній у міськраду подали 9 громадських організацій Житомира, серед яких "Правий сектор", "Автомайдан Житомира" та інші.

Активісти не хотіли пускати "хресну ходу" Чуднівською вулицею, де знаходиться одна з військових частин. Саме там сьогодні проходять церемонії прощання із загиблими українськими воїнами, які віддали свої життя в боротьбі з проросійськими терористами на сході України.

Тому, коли багатолюдна "хресна хода" УПЦ наблизилася до перехрестя Західного шоссе та дороги "Житомир- Чернівці", активісти перекрили дорогу, співаючи Державний Гімн України та вигукуючи "Слава Україні!" та критичні зауваження на адресу учасників ходи. Через те, що на автодорозі утворилися затори, рух транспорту було призупинено. Учасників акції охороняли кілька десятків правоохоронців, на місці події були присутні також представники влади міста і області, керівники силових відомств, поліцейські.

Загалом на місці події разом з учасниками "хресної ходи" знаходилося більше тисячі людей. Щоб не допустити сутичок, між учасниками "хресної ходи" УПЦ МП та активістами вишикувалися правоохоронці.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Конфлікту вдалося уникнути шляхом компромісу, на який активісти примусили погодитись учасників "хресної ходи" — останні змінили свій маршрут і не пішли вулицею Чуднівською повз військову частину. Замість цього "хресна хода" повернула Західним шоссе та пішла до Спасо-Преображенського кафедрального собору УПЦ МП, де перебуватиме певний час, а потім продовжить подальший рух на Київ.

Нагадаємо, що на початку липня у Тернопільській та Донецькій областях стартувала так звана "хресна хода за мир", організована Українською православною церквою Московського патріархату. Учасники ходи наприкінці липня планують прибути до Києва.

11 липня голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав правоохоронні органи не допустити провокацій у Києві з боку деяких учасників "хресної ходи".