Українська економіка подолала дно дворічної кризи і демонструє перші ознаки зростання.

Про це повідомляє "Сегодня".

За даними Державної служби статистики України, за перші вісім місяців 2016 року найбільше зросли номінальні доходи населення – майже на чверть. Але, з урахуванням інфляції, українці реально стали багатшими лише на 7,3%.

Також відзначається незначне зростання роздрібної торгівлі, будівництва та інших господарських галузей. Найкращий результат продемонструвала промисловість, а особливо - металургія (+ 8%). Що стосується аграрного сектора, то він показав приріст у межах статистичної похибки (0,1%).

При цьому, на думку експертів, протягом місяців, що залишилися до кінця року, ця галузь помітно поліпшить показники за рахунок хорошого урожаю і масового експорту зерна, який вже почався.

Популярні новини зараз
РФ може відкласти наступ через несподівані обставини Потрібно встигнути: українцям, з квитанціями за світло на руках, назвали важливу умову Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Тікали від мобілізації, а потім їли своїх мертвих дітей: українцям нагадали історіїї 100-річної давнини
Показати ще

Це дозволить скоротити мінус і в зовнішній торгівлі в частині експорту. У свою чергу, імпорт упав на 4%, і причини для його зростання поки немає.

Водночас, не дивлячись на невеликий прогрес у статистиці, експерти не поспішають робити оптимістичні висновки про істотний ривок економіки.

"Цифри так помітно змінилися в кращу сторону через високу інфляцію минулого року. Доходи населення зросли також через підвищення цін, але якщо через чотири місяці взяти статистику за повний 2016 рік, то виявиться, що доходи навіть впали через інфляцію. Зростання внутрішньої торгівлі також нижче інфляції: 3,1% проти 4,5%. Тобто фізично число проданих товарів скоротилося, що свідчить про слабку купівельну спроможність населення", - сказав економіст Іван Нікітченко.

Однак він не виключає, що до грудня 2016 року можна буде очікувати нарощування темпів відновлення країни.

"Показники продовжать поліпшуватися, оскільки зростання ВВП почалося тільки цього року, а курс гривні залишається стабільним. Є шанс, що вже цього року інфляція складе менше 10%, а зростання ВВП перевищить 1%. Це призведе наступного року до підвищення доходів населення і показників промисловості", - підсумував Нікітченко.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", Україна стрімко наближається до економічної прірви.