Росія подала позов до суду, вимагаючи арешту сотні вагонів столичного метрополітену.

Мер Києва звернувся до РНБО та Президента України з проханням допомогти вирішити ситуацію зі 100 вагонами КП "Київського метрополітену".

Їх збирається відсудити російська компанія ТОВ "Укррослізинг".

Про це повідомляє прес-служба КМДА.

Читайте також: Київ порівняли з Манхеттеном за кількістю пробок

Популярні новини зараз
Гороскоп на тиждень 20-26 травня для всіх знаків Зодіаку: конфлікт Водоліїв, маскування Терезів та шанс Близнят Vodafone порадував абонентів безкоштовним інтернетом: як отримати ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло
Показати ще

Представники російської компанії через суд вимагають від київського метрополітену погасити накопичений борг , який складає майже 2 млрд грн. Заборгованість утворилася ще у 2010-2013 роках.

На підставі цього звернення, 13 травня Господарський суд м. Києва наклав арешт на сотню взятих у лізинг вагонів.

Цим він поставив під загрозу функціонування транспортного сполучення міста.

"Лише завдяки вчасно поданій апеляції нам вдалось домогтися зняття арешту з вагонів та уникнути транспортного колапсу столиці. Але, незважаючи на це, ситуація й досі далека від вирішення", – зазначив Київський міський голова.

КП "Київський метрополітен" є стратегічним підприємством столиці, нормальне функціонування якого сьогодні опинилось під загрозою через дії іноземної компанії, як інформує informator.news.

"Ця залежність утворилася у 2009 році, коли київські чиновники провели тендер, на якому перемогла компанія ТОВ "Укррослізинг", запропонувавши вагони, переважна більшість яких були російського виробництва.

Згідно з матеріалами скликаної нами у 2015 році тимчасової контрольної комісії, ТОВ "Укррослізинг" напряму пов'язана із російською компанією ВАТ "ВЕБ – лізинг", що є 100% дочірньою компанією Внєшекономбанку Росії та контролюється урядом цієї країни", – сказав Віталій Кличко.

Слід відзначити, що київським метрополітеном щодня користуються близько 1 млн осіб, тому спроба заборони експлуатації 100 вагонів метрополітену суттєво ускладнить транспортну систему столиці, дестабілізує роботу підприємств, установ та організацій внаслідок часткової зупинки транспорту.

"У зв'язку з цим та зважаючи на безпрецедентність ситуації, що склалася, я звернувся до РНБО та особисто до Президента України з проханням допомогти у вирішенні цієї ситуації.

Зокрема, я запропонував включити зазначене питання до розгляду у порядок денний засідання Ради національної безпеки і оборони, розглянути можливість застосування ст. 4 Закону України "Про санкції" у зв'язку з анексією АР Крим та військовими діями на сході України", - зазначено у повідомленні.