Вчені-астрономи випадково виявили незрозумілий об'єкту у сузір'ї Діви, який нагаду чорну діру.

За словами спеціалістів, "ненажерлива" чорна діра поглинає величезні об'єми матерії вже протягом 11 років, що вдесятеро перевищує звичайні "апетити" таких об'єктів.

"Ми стали свідками захоплюючої і дуже тривалої агонії зірки. За минулі роки ми знаходили сліди і безпосередньо вивчали десятки приливних розривів зірок, але жодне з минулих подій не було настільки яскравим і таким довгим як цей випадок", - заявив Дачен Лін з університету Нью-Гемпшира в США.

Читайте також: Французи зафіксували блукаючу чорну діру

Вчені пояснили, що випадково знайшли діру, коли спостерігали за скупченням галактик у сузір'ї. А також знайшли це одну галактику, яка розташована порівняно недалеко від Землі.

Популярні новини зараз
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

Галактика, що нагадує за розмірами Велика Магелланова Хмара, один з найбільших супутників Чумацького Шляху, зараз знаходиться в стадії активного зореутворення, в ній щороку народжуються десятки нових зірок. Там і була виявлена чорна діра, яка перевищує масу Сонця в мільйон разів.

Як повідомляв раніше інформаційний портал "Знай.ua", студент Гарвардського університету Еден Гірма провів дослідження, в якому за допомогою тривимірного моделювання та побудови математичних моделей довів, що надмасивна чорна діра в центрі галактики не тільки поглинає зірки, а й "випльовує" їх рештки з величезною швидкістю.