Гігантські чорні діри виявилися набагато "ненажерливішими", ніж вважали вчені. Вони у сто разів частіше розривають і поглинають зірки, причому частота знищення зірок чорною дірою збільшується у моменти, коли галактика переживає "космічні ДТП".

Про це повідомляє видання ZN.UA з посиланням на Nature Astronomy.

Причиною такого явища може бути, на думку вчених, те, що міру злиття галактик в околицях чорних дір формується велика кількість зірок.

Аби підтвердити свою гіпотезу, фахівці протягом майже десяти років спостерігали за центрами 15 далеких галактик, які на даний момент переживають зіткнення з іншими зоряними скупченнями. Вчені помітили, що одна з галактик у сузір'ї Кита під назвою F01004-2237 спалахнула восени 2010 року, причому її яскравість зросла в 1,6 рази і трималася так до 2015 року. Експерти припускають: спалах став наслідком того, що приливні сили чорної діри розірвали зірку.

Ще одним доказом цього вони вважають той момент, що спектр центру галактики ніс в собі дуже чіткі і яскраві "водневі" і "гелієві" лінії, що з'являються в ньому зазвичай після знищення зірок чорними дірами.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам призначають нові виплати: хто має право на грошову допомогу Судний день розраховано: коли і чому людство може зникнути Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення Довідку можна викидати: чоловіків огорошили новим правилом
Показати ще

Вчені припускають, що, враховуючи незвично велику довжину спалаху, жертвою діри в центрі галактики стала невелика зірка, яка утворилася із залишків газу від інших космічних об'єктів, що перемішалися після зіткнення двох галактик.

Саме такі "новонароджені" зірки і можуть бути головною "стравою" для надвеликих чорних дір. Подібні речі, на думку науковців, відбуваються раз у сотні років.

Як писав інформаційний портал "Знай.ua", раніше астрономи виявили ненажерливу чорну діру у сузір'ї Діви.