В Австралії різко знизилося число випадків захворювання на СНІД, що дозволило місцевим лікарям заявити про перемогу над хворобою.

Якщо в 1990-х роках у цій країні щорічно фіксувалося близько тисячі смертей від СНІДу, то зараз спостерігається зовсім інша картина, повідомляє видання RT.

За словами австралійських медиків, головну роль в боротьбі зі СНІДом зіграла розробка антиретровірусного препарату в середині 90-х, який з того часу вводять ВІЛ-інфікованим, щоб захистити їх від СНІДу.

Адже СНІД – це остання форма захворювання, викликаного ВІЛ. Вірус послаблює імунітет і позбавляє організм здатності боротися з важким захворюванням. Однак, люди, які мають ВІЛ, не завжди хворіють на СНІД.

Введення ВІЛ-інфікованим антиретровірусного препарату захищає їх від розвитку СНІДу. Сьогоднішня статистика демонструє, що в разі діагностування вірусу шанс на виліковування дуже високий. За словами професора Ендрю Грюля, керівника напрямку епідеміології ВІЛ австралійського інституту Кірбі, сьогоднішні успіхи в боротьбі зі СНІДом настільки вражаючі, що тепер в Австрії навіть не проводять моніторинг захворюваності. Громадяни, у яких діагностували вірус, просто проходять лікування і більше не хворіють.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Читайте також: Хворий на СНІД актор став "обличчям" бренду презервативів

Допомогла зупинити поширення смертельної хвороби і налагоджена система діагностики ВІЛ. Адже основною проблемою в боротьбі зі СНІДом є те, що люди часто не знають, що у них є ВІЛ, в результаті чого лікарі часто діагностують проблему вже після того, як імунітет пацієнта серйозно пошкоджений.

Тому саме налагоджена система діагностики ВІЛ-івнфекції в значній мірі допомогла набагато зменшити випадки захворювання на синдром набутого імунного дефіциту серед місцевого населення. Сьогодні в Австралії число випадків захворювання на синдром набутого імунного дефіциту серед місцевого населення значно скоротилося.

Раніше про свої успіхи в пошуках ліків від СНІДу повідомляли і лікарі з США. Їм вдалося виділити гени зі структури ДНК тварин, заражених ВІЛ. Вчені назвали своє відкриття "молекулярними ножицями", за допомогою яких можна "вирізати" гени ВІЛ-1 з організму, лікуючи таким чином ураженого імунодефіцитом.