Сьогодні не тільки підстав, але навіть передумов для залучення в Україну коштів іноземних інвесторів немає. І навряд чи вони з'являться в найближчому майбутньому. Таку думку висловив Віктор Медведчук у своїй статті виданню "Аргументы и факты в Украине".

"Жоден інвестор не ризикне вкладати гроші в країну, де податкове законодавство змінюється як мінімум раз на півроку, де уряд з лякаючою регулярністю продукує все нові і нові фіскальні ініціативи. Інвестору потрібна стабільність і впевненість у завтрашньому дні (він повинен розуміти, що "правила гри" залишатимуться незмінними протягом як мінімум 2-3 років, незалежно від того, яка політична сила перебуває при владі) ", - пише Медведчук.

За словами політика, для того щоб створити в Україні сприятливий інвестиційний клімат, необхідно сформувати принципово новий інституційний базис інвестиційного розвитку, в корені змінивши і короткострокову, і довгострокову стратегію розвитку країни.

"По-перше, Україні необхідна реальна демонополізація економіки. На сьогоднішній день рівень монополізації зашкалює. По-друге, вкрай важливо забезпечити захист іноземних інвестицій. Це цілий комплекс заходів, який повинен включати в себе і прийняття нормативно-правових актів, які гарантують дотримання прав інвесторів, і забезпечення об'єктивності судової системи для виконання законодавства в частині захисту іноземних інвестицій. По-третє, притоку інвестицій перешкоджає зарегульованість бізнесу - адміністративні бар'єри, які унеможливлюють ведення підприємницької діяльності в рамках закону ", - пояснив лідер руху" Українського вибору - Право народу ".

Ключове питання для формування сприятливого інвестиційного клімату країни - її зовнішня політика і економічний курс, стверджує Медведчук.

Популярні новини зараз
Ніякої "бусифікації": ТЦК суворо окреслили повноваження Продай майно – заплати за комуналку: українці вийшли на новий рівень бідності Виплати скасують, а ви і не знатимете: хто з українців може не дочекатися соціальної допомоги у жовтні По 3600 грн щомісяця виплачуватимуть пенсіонерам: хто може отримати гроші
Показати ще

"Щоб українці відчули позитивні зміни, економіка повинна демонструвати щорічне зростання на рівні не менше 6% протягом хоча б 10 років. Але домогтися такого бурхливого зростання української економіки без зміни зовнішньоекономічного вектора просто неможливо ", - робить висновок політик.