За межею фактичного прожиткового рівня живуть 58,3% українців. При цьому минулого року цей показник був удвічі меншим - 28,6%.

Про це свідчать дані Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАНУ, повідомляє газета "Експрес".

Найвищий показник бідності зафіксовано серед сімей з дітьми, особливо з двома (38,6%), та пенсіонерів (23%).

Водночас зазначається, що відносний показник бідності в країні майже не змінився. Однак цей критерiй не вiдображає вiдсоток людей, яким бракує коштiв на задоволення мiнiмальних потреб, а лише показує вiдсоток людей, якi живуть на рівні, нижчому від середнього стандарту всього суспiльства.

"Показник бідності за фактичним прожитковим рівнем зріс удвічі", - розповіла Світлана Полякова, провідний науковий співробітник відділу дослідження рівня життя Інституту демографії.

Популярні новини зараз
З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ Гарчать та кусають оточуючих: серед підлітків шириться дивна субкультура Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку
Показати ще

Крім цього, за її словами, за минулий рік зріс рівень бідності, що визначається за критеріями ООН для міжнародних порівнянь ситуації в країнах Центральної та Східної Європи.

Ще в 2014 році реальні доходи українців почали зменшуватися. Тому згаданий показник зріс із 1% до 2,2% минулого року.

Як стверджують експерти, цього року ситуація щодо рівня бідності в Україні не поліпшиться, більше того, може погіршитися.

Тануть і наші "заначки". За даними Держслужби статистики, заощадження українців за квітень-червень цього року скоротилися на 5,297 мільярда гривень.

Як повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", майже кожна п'ята дитина на планеті живе в умовах крайньої бідності.