Нове покоління крихітних роботів матиме живі м'язові клітини. Вони матимуть розмір у шість міліметрів. Їх створили вчені Іллінойського університету в Урбана-Шампейн.

Розробники незвичних роботів розповіли, що основою для них став гнучкий гідро гель. Його надрукували на 3D-принтері. Також вони складають з клітин скелетних м'язів. Через це механізми цілком можуть претендувати на звання біороботів.

Форма і дизайн машин дуже прості. Розробники зазначили, що принцип функціонування всіх сполучних частин роботів схожі з роботою сполучних тканин, які мають живі істоти. Також вчені розкрили процес виготовлення біологічних машин. Суть їх в тому, що порожнину всередині готового каркаса із гідрогелю заповнюють живими м'язовими волокнами. Він за формою нагадує літеру "П". Саме ці волокна під час стискання і розжимання допомагають машині рухатися. Вони повністю функціонують завдяки електричному імпульсу. Вчені додають, що частота цих скорочень залежить від частоти електричних імпульсів - чим більше частота, тим частіше м'язи скорочуються і навпаки.

Читайте також: Лондоном їздитимуть машини без водіїв

Роботу над проектом дослідники почали ще у 2012 році. Спочатку вони використовували м'язові клітини серця. Але пізніше розробники зупинились на скелетних м'язах, бо ними було значно легше керувати. Керівник дослідження Рашид Башир наголосив, ці клітини ідеально підходять для створення кібернетичних машин.

Популярні новини зараз
Не просто оновити дані у ТЦК: чоловіків попередили, що буде потім Чергуватимуть представники ТЦК: де українцям тепер можуть вручити повістку Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись Кінець світу все ближче? Експерти знайшли лякаючий напис, який готує до гіршого: "До Землі наближається"
Показати ще

Поки вчені шукають більш ефективні шляхи управління машинами. Значно може покращити функціонування роботів за допомогою впровадження в пристрої нервових клітин.