Молекулярні біологи Темпльського університету вперше перемогли інфекцію, яка спричиняє СНІД. Вчені на чолі із Кемелом Халілі успішно вирізали відповідний сегмент ДНК із генома живих тварин.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ своїх попередніх дослідженнях вони повідомляли, що система CRISPR / Cas9 здатна видалити гени вірусу, вбудовані в геном клітини-господаря. І це не має негативно вплинути на неї. Проте раніше досліди проводили на культурі клітин, взятих у пацієнтів, заражених ВІЛ. Доказів, що це спрацює на живому організмі - не було, - пише Gene Therapy.
Біологи перевірили технологію на мишах та щурах. Щоб внести модифіковану для видалення генів вірусу систему CRISPR, вони використали аденовірусні вектор - молекули. Вона містила необхідні нуклеотидні послідовності та гени білка Cas.
Читайте також: Російські найманці хворіють на СНІД
За два тижні вже були відомі результати - необхідний сегмент ВІЛ вирізало із ДНК кожної тканини: головного мозку, легенів, нирок, печінки, селезінці і клітин крові. Аналіз вірусної РНК показав зменшення її кількості в лімфатичних вузлах та клітинах лімфоцитів.
Нагадаємо, ВІЛ зазвичай лікують антиретровірусними препаратами, що пригнічують розмноження вірусу. Видалити його із інфікованих клітин раніше було неможливо.