Українці збільшують свої борги за централізоване опалення та постачання гарячої води.

Заборгованість населення за опалення та гарячу воду становить 6,3 млрд. гривень, 2,8 млрд. - за електроенергію, 2,3 млрд. - за утримання будинків та навколишніх територій, 1,6 млрд. - за централізоване водопостачання та каналізацію, 400 млн. гривень - за вивезення побутових відходів, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на Державну службу статистики.

Борги українців за послуги ЖКГ зросли до 13,4 мільярдів гривень в квітні, що майже в три рази більше ніж у березні поточного року.

Заборгованості за споживання газу немає, здебільшого це спостерігається за рахунок невиплати державних субсидій постачальникам газу.

"Хоча 13 мільярдів – це вже й не така велика сума. Вже багато років заборгованість за сплату комуналки в Україні зазвичай тримається на рівні 10 мільярдів. Насправді оплата коливається постійно. Якийсь місяць одні регіони сплачують навіть більше, ніж 100%, а в інших йде провал. Окрім того, ці дані враховують субсидію. Тобто якщо держбюджет не проплачує субсидію, то в комунальних підприємств вона вилазить як заборгованість. Але якщо дивитись дані у розрізі областей, то, як правило, показники доволі непогані", – повідомляє директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Експерт каже, що борги за сплату комуналки стрімко зростають в листопаді, з початком нового опалювального сезону.