Борги українців за комуналку зросли втричі

поділитись
Заборгованість українців за послуги житлово-комунальних господарств зросла до 13 мільярдів гривень.

Українці збільшують свої борги за централізоване опалення та постачання гарячої води.

Заборгованість населення за опалення та гарячу воду становить 6,3 млрд. гривень, 2,8 млрд. - за електроенергію, 2,3 млрд. - за утримання будинків та навколишніх територій, 1,6 млрд. - за централізоване водопостачання та каналізацію, 400 млн. гривень - за вивезення побутових відходів, повідомляє "Радіо Свобода" з посиланням на Державну службу статистики.

Борги українців за послуги ЖКГ зросли до 13,4 мільярдів гривень в квітні, що майже в три рази більше ніж у березні поточного року.

Заборгованості за споживання газу немає, здебільшого це спостерігається за рахунок невиплати державних субсидій постачальникам газу.

"Хоча 13 мільярдів – це вже й не така велика сума. Вже багато років заборгованість за сплату комуналки в Україні зазвичай тримається на рівні 10 мільярдів. Насправді оплата коливається постійно. Якийсь місяць одні регіони сплачують навіть більше, ніж 100%, а в інших йде провал. Окрім того, ці дані враховують субсидію. Тобто якщо держбюджет не проплачує субсидію, то в комунальних підприємств вона вилазить як заборгованість. Але якщо дивитись дані у розрізі областей, то, як правило, показники доволі непогані", – повідомляє директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко.

Експерт каже, що борги за сплату комуналки стрімко зростають в листопаді, з початком нового опалювального сезону.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
борги, гроші, ЖКГ
Вибір редакції, Суспільство
23.04.2018
Зміни настрою та вплив на оточуючих не випадкові
0
0
18:02 23.04.2018
Синоптики обіцяють спекотний травень
0
0
16:29 23.04.2018