Брак фізичної активності є другою після паління причиною смерті людей. Для порівняння: гіпертонія за рівнем смертності посідає тільки третє місце.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяТаку шокуючу інформацію підтвердили вчені зі Швеції, провівши дослідження тривалістю майже 50 років, пише NEWS.am Medicine.
Участь у спостереженнях взяли 792 чоловіки, котрі народилися у 1913 році. На момент початку дослідження їм усім було по 50 років. На час закінчення експерименту його останнім учасникам було майже по сто років. Фахівці ж хотіли визначити фактори ризику, які призводять до розвитку серцево-судинних захворювань, а також до смерті.
У 1967 році, у віці 54 років, всі 792 учасники зробили тест на фізичне навантаження. 656 з них додатково протестували на максимальне фізичне навантаження. Лікарі виміряли їх анаеробну здатність. Цей показник відображає, скільки кисню організм може використовувати максимально, і чим він більший - тим в кращій фізичній формі перебуває людина.
Інші 136 осіб пропустили цю частину через проблеми зі здоров'ям.
Після оцінки фізичного стану учасників дослідження за ними спостерігали аж до 2012 року. Приблизно раз у 10 років вчені проводили додаткові тести на фізичне навантаження у тих, хто залишався живий. Інформація про смерті і причини, які до них призвели, надходила з Національного реєстру причин смерті.
Щоб виявити залежність між аеробного здатністю і смертністю, дослідники розділили учасників на 3 групи за обсягом використовуваного повітря в одиницю часу - 2, 2.26 і 2.56 літра в хвилину.
Дослідження показали, що учасники, які від початку були в гарній фізичній формі, мали менше шансів померти протягом найближчих 45 років. У порівнянні з першою групою ризики для другої знижувалися на 21%. Ситуація з третьою і другою групою була аналогічна.
За словами провідного спеціаліста дослідження Пера Ладенвалла з University of Gothenburg, низька аеробна здатність однозначно асоціюється з підвищеною смертністю, і негативний ефект від низької фізичної активності можна порівняти тільки зі шкодою від куріння.