Конструктори державного підприємства "Київський бронетанковий завод" розробили нову модель кулеметно-гранатометного модуля для бойової техніки. Він обладнаний інноваційної комп'ютерною системою, яку також створили вітчизняні інженери. Модуль отримав назву "Каштан".

Про повідомляє прес-служба концерну "Укроборонпром". Комп'ютерну систему управління вогнем в модулі створило київське підприємство "АТ-системи". Він може дистанційно керувати зброєю, а прицілювання вести за допомогою відеокамер.

"Особливістю системи Каштан є те, що вона будується на базі електроніки універсального захищеного комп'ютера і мікропроцесорів. Тут використані всі сучасні підходи до автоматизованих систем відеоконтролю, інтелектуальної обробки зображень та управління. До системи можна підключити відеокамери різного типу і різної кількості", - пояснили в "Укроборонпрому" принцип роботи модуля.

Читайте також: Українці винайшли котел, який заробляє гроші

"Каштан" дозволяє спостерігати за ціллю днем ​​на відстані 1800-8000 м і 600-2000 м вночі. Система здатна виявити лише за 15 хвилин бронемашини противника на дальності 500-4000 м. Кулеметні-гранатометний модуль призначений для ураження живої сили, транспортних засобів, наземних і низьколітаючих об'єктів. Його можна встановити на бронемашини, а також на стаціонарні об'єкти.

Модуль "Каштан" має на озброєнні 30 мм автоматичну гармату ЗТМ-1 або 2А72 з боєкомплектом на 400 пострілів, спарений з гарматою кулемет КТ-7,62, 30-мм автоматичний гранатомет АГ-17, а також 81мм комплекс постановки димових завіс 902У Хмара. Крім того, його можна доукомплектувати протитанковим ракетним комплексом.