Великобританія може розкрити реальну інформацію про статки оточення президента РФ Володимира Путіна. Про це у інтерв'ю виданню The Telegraph повідомив глава британського зовнішньополітичного відомства Філіп Хаммонд.

Він розповів, що Британія готова розпочати інформаційну війну проти режиму Путіна. Оскільки спроби Росії дестабілізувати обстановку в Східній Європі є великою загрозою для національної безпеки Британії, Лондон готовий "докласти зусиль", щоб поставити Росію на місце.

Офіційно інформація про масштаб бізнес-активів і фінансові накопичення Путіна і оточення є закритою. Попри це, міністр каже, що статки президента РФ обчислюються десятками мільярдів доларів, і частина грошей російської еліти пройшла через офшорні рахунки. Урядовець розповів також про їхню нерухомість у Лондоні та Нью-Йорку.

Міністр пояснив, що російські можновладці заробили свої статки під час безладної масової приватизації державних активів у 1990-х роках.

"У мене викликають усмішку офіційні звіти, в яких щорічний дохід обчислюється 96 тисячами фунтів стерлінгів, майно - квартирою та трьома автівками", - іронізує він.

Популярні новини зараз

Сестра Ілона Маска народила від їхнього літнього батька - мільярдер сказився, дитині вже три роки

Українці знайшли двійника Кузьми Скрябіна, як дві краплі: "Так схожий, і зовнішнє і гумором"

В Індії жінка народила малюка з 4 руками і ногами - сплелися з близнюком в животі

Євген Петросян отримав жорсткий "удар" від захисника своєї ексдружини Олени Степаненко: "Ми довго мовчали і терпіли"

Показати ще

Уряд Британії готовий розкрити механізми збагачення найближчих соратників президента Путіна та його самого.

"Обговорюючи методи впливу на Росію, ми не маємо забувати й стратегічну річ - комунікацію. Дізнавшись правду, можливо, багато росіян змінять свої погляди", – додав він.

Нагадаємо, що 28 січня в Лондоні розпочався суд у справі вбивства колишнього агента ФСБ Олександра Литвиненка, який утік до Великобританії. Вісім років тому в Лондоні його отруїли високорадіоактивним полонієм. Слідство розглядає версію про причетність до вбивства співробітників ФСБ Андрія Лугового і Дмитра Ковтуна, які діяли за вказівкою вищого керівництва Росії. Сам Литвиненко звинуватив у власній смерті Путіна. Переїхавши до Європи, колишній агент ФСБ писав про причетність Путіна до організації терактів у Росії. А ще стверджував, що президент РФ схильний до педофілії.

У Кремлі звинувачення у причетності до вбивства Литвиненка заперечують. 9 березня Путін нагородив заступника голови комітету Держдуми РФ з безпеки та протидії корупції Андрія Лугового орденом "За заслуги перед Вітчизною" II ступеня.