Після розпаду Радянського Союзу стало відомо про багато масштабних засекречених проектів, в які вкладалися колосальні кошти і сили.

У їх число входить ядерний полігон, величезні радіолокаційні станції і власний колайдер, пише Lamba.

Радіолокаційна система "Дуга" була покликана попереджати ракетні удари. По всій країні було побудовано тільки три такі станції в Миколаєві, Прип'яті та Комсомольську-на-Амурі. При її запуску глушилися хвилі діапазону КВ по всьому світу. Ходили чутки, що дана система здатна управляти думками.

База підводних човнів у Балаклаві в даний час приваблює багатьох туристів. Колись тут велося будівництво доку для підводних човнів. Приміщення бази розташовувалися в горі Таврос і мало прихований вихід в Чорне море. Тому підводні човни могли заходити на базу в зануреному стані. Одночасно на базі перебували 7 атомних підводних човнів. Будова могла витримати пряме попадання атомної бомби.

Свій коллайдер був і в СРСР - це ускорительно-накопичувальний комплекс "Протон". Даний проект інституту в Протвино повинен бути закінчений в 1983 році. Він являє собою кільцевий тунель завдовжки 21 км і має діаметр 5 м. Розташовується будова на глибині від 20 до 60 м. Через брак коштів будівництво законсервували в 1994 році.

Популярні новини зараз
Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію ВПО запропонують розпочати життя з чистого аркуша: як це зробити Гречку, соняшникову олію та борошно будемо купувати за новими цінами: скільки доведеться викласти
Показати ще

Місто посеред моря - Нафтові камені - був мегапроектом СРСР. Цей смт побудований на металевих палях в Каспійському морі. Радянська влада активно розробляли нафтові родовища тому і звела дане селище. Там була зведена вся необхідна для життя інфраструктура: лікарні, школи, електростанції, заводи і будинки культури. Протяжність вулиць селища складає 350 км.

18,5 тис. Квадратних кілометрів займає Семипалатинський полігон - перший і найбільший полігон для ядерних випробувань в СРСР. У 1949 році тут підірвали бомбу потужністю 30 кілотонн. Всього до 1991 року тут вибухнуло 473 ядерних бомби. 1996 по 2012 рік у ході спільної операції Казахстану, Росії і США тут зібрано і поховано близько 200 кг плутонію. В даний час недалеко від полігону живуть люди.

Раніше "Знай.ua" повідомляв про розробку в СРСР допінгової програми.