Різниця виручки від продажу IT-продуктів за кордон між 2014 і 2015 роками вражає. Всього за рік Україна наростила експорт на 25%, заробивши за минулий рік більше двох з половиною мільярдів доларів.

Згідно з офіційною статистикою країна показала приріст в півмільярда доларів. Такі цифри озвучила журналу Forbes Олена Мініч - директор департаменту інновацій та інтелектуальної власності Мінекономрозвитку.

За неофіційними даними сукупний експорт IT-послуг за минулий рік міг перевищити три мільярди доларів. Якщо галузь збереже темпи зростання виручки, то через п'ять років ця цифра складе 7 млрд. дол., що дорівнює прибутку агропромислового комплексу України, зазначає Мініч.

Читайте також: Наступного тижня вийде нова читалка Kindle

З позитивних показників міністерства - збільшення кількості українців, працевлаштованих в секторі високих технологій. За підсумками 2015 року в Україні, за різними даними, нарахували від 90 до 100 тисяч осіб, зайнятих в IT.

Популярні новини зараз
Не лише електроенергія вдарить по гаманцю: яка комунальна послуга подорожчає з 1 червня Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень Не 3,5 і навіть не 4 грн за кВт: українцям назвали "справедливий" тариф на світло Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами
Показати ще

Затьмарює статистику активна еміграція вітчизняних професіоналів в США і Європу - за рік країну покинули до 9000 "айтішників".

Згідно з підрахунками видання Dou.ua, в п'яти найбільших компаніях даної галузі (EPAM, SoftServe, Luxoft, GlobalLogic і Ciklum) працюють близько 17 тисяч співробітників, що на дві тисячі більше показника 2014 року.

Читайте також: У GTA 5 з'явиться супергерой Флеш (відео)

"Розробка IT-продуктів - важливий процес, багатьох замовників не влаштовує навіть один день простою. На жаль, з відомих причин кредит довіри до України поступово падає", - заявив СEO аутсорсингової компанії "Luxoft Україна" Віталій Потрібний.

Але всього за 2015-й рік в IT-компаніях пройшло більше сотні обшуків. Великих порушень фіскали не знайшли, проте кожного разу робота фірм була паралізована.

"Залишаються також проблеми з податковим законодавством і захистом інтелектуальної власності. Але основне - безпека бізнесу. Для початку ми чекаємо мораторію на виїмку обладнання", - розповідає засновник сервісу Divan.TV Андрій Колодюк.