Представники великих дніпропетровських підприємств ЮМЗ, ПАТ "Дніпрометробуд", ВАТ "Днепротяжбуммаш" розповіли про борги із зарплати на своїх підприємствах і заборгованості перед пенсійним фондом.

Голова первинної профспілкової організації "Захист праці" на ЮМЗ Євген Деркач повідомив, що співробітникам ЮМЗ повинні зарплату майже за 4 місяці. Місячний фонд зарплати на підприємстві - 15-20 млн грн. Така ситуація триває 3 роки. Зараз на підприємстві встановлена ​​одноденний робочий тиждень, але деякі підрозділи, в залежності від навантаження, працюють в тиждень 3 дні. Йде наростання боргів. Члени профспілки написали звернення в прокуратуру, за фактом невиплати зарплати нацполіція відкрила кримінальне провадження, але на якій стадії розслідування - поки незрозуміло.

Голова профкому ПАТ "Дніпрометробуд" Валерій Мулик розповів, що через ситуацію, що склалася іншого виходу не залишається, як прийняти матеріальну допомогу, яку міська влада виділила в розмірі 2 млн грн (кожен працівник повинен оформити кредит у Приватбанку під гарантії міської влади). Але питання подальшого фінансування залишається відкритим. Крім того, з цих грошей не йдуть відрахування в пенсійний фонд. Питання з відрахуваннями в пенсійний фонд на підприємстві залишається відкритим - сьогодні кожен працівник ПАТ "Дніпрометробуд" втратив вже 9 місяців пенсійного стажу. Всього борг із зарплати - 8 млн 660 тис. Грн. Робочі прийняття продовжують відкачувати воду з шахт дніпропетровського метрополітену, але договори з ними як і раніше не укладені.

Представник ППО Профспілки працівників машинобудування і металообробки в Україні ВАТ "Днепротяжбуммаш" Олександр Сухолиткий повідомив, що на їхньому підприємстві заборгованість із зарплати - понад 5 років. 300 осіб виграли суди, але справи лежать без руху у виконавчій службі. Сьогодні на підприємстві працює в основному адміністрація, в пенсійний фонд податки не відраховуються і люди не можуть піти на пенсію.

Читайте також: Земляки полонених спецназівців вийшли на акцію протесту

Популярні новини зараз
Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання 1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам "Раз на рік звітуватиму": Віра Брежнєва зізналася, як часто 40-річним хочеться сексу Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Показати ще

У свою чергу, представник ініціативної групи пенсіонерів Олексій Символоков заявив про те, що в четвер, 23 червня в Дніпрі пройде марш гідності. У 11-00 учасники зберуться біля пам'ятника Валерію Чкалову в парку Глоби, а потім підуть до міськради, щоб зустрітися з мером Дніпра Борисом Філатовим. Потім учасники планують йти до обласної прокуратури та пенсійному фонду, де проведуть мітинги. "Це нормальний механізм захисту прав. Ми хочемо від усіх гілок влади вимагати, щоб вони відбудували систему гарантування наших прав не тільки на зарплату, а й на компенсації, індексації, а також на гідну пенсію. Ми хочемо нагадати про себе і наші проблеми", - сказав Символоков.