Люди, які постійно мерзнуть, живуть довше. Такий сенсаційний висновок зробили вчені з Вашингтонського університету.

Фахівці вважають, що постійний озноб є маркером специфічних гормональних змін, які в свою чергу пов'язані з довголіттям, пише MedikForum.

В експерименті взяли учать 24 п'ятидесятирічних чоловіків та жінок. Дослідники розділили на три групи. Для першої групи вони скоротили щоденний обсяг споживаних калорій на чверть, другу групу попросили активно займатися спортом без всякого скорочення раціону, а третя група була контрольною.

Читайте також: Вчені знайшли речовину, що вгамовує голод

Коли прийшов час робити висновки, науковці виявили, що тільки у піддослідних з першої групи, котрі скоротили споживання калорій, було зафіксоване зниження температури тіла. Ці люди скаржилися на озноб, але перевірка стану організму показала: їх тіло набуло потенційного ресурсу для довголіття. За інформацією авторів дослідження, гормональні зміни в організмі учасників експерименту сповільнювали метаболізм, що дозволяло зберігати енергію і тепло.

Популярні новини зараз
Змії пішли в атаку на українців: як запобігти укусам і чи існує ефективний антидот У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет"
Показати ще

Виходячи з отриманих показників, експерти впевнені, що голод і холод цілком можуть сприяти довголіттю.

До речі, дослідження, що проводилися раніше на лабораторних мишах, вже показували: зниження температури тіла в середньому на 0,2 - 0,5 градусів корелювало зі зростанням тривалості життя у самців на 12%, у самок - на 20%.