19 березня 1958 року у Люксембурзі відбулось перше засідання Європейської Парламентської асамблеї. Вона є законодавчим органом Європейського економічного співтовариства. Нины Європарламент є один із семи інститутів Євросоюзу.

У 1951 році Франція ініціювала підписання Паризького договору про створення Європейського об'єднання вугілля і сталі. Метою цього було ефективне відновлення економіки Європи.

З 10 по 13 вересня 1952 року відбулися перші засідання, де були пристуні 78 представників національних парламентів країн-членів організації. Ці збори мали рекомендаційні повноваження і саме під час них було висунуто пропозицію щодо створення проекту договору про Європейське політичне співтовариство. Проте ідея зазнала фіаско.

У березні 1957 року Бельгія, Франція, Італія, Люксембург, Нідерланди і Західна Німеччина підписали Римський договір про створення Європейського Економічного Співтовариства (ЄЕС) та Європейського співтовариства з атомної енергії. Параламентські збори країн-учасниць займалися питаннями усіх трьох організацій. Хоча ці збори і не отримали нових повноважень, але вони почали себе називати Європарламентом. Офіційно назву закріпили 1962 року, коли всі три ці організації об'єднались. Згодом ЄП отримав повноваження брати участь у розроблянні частини бюджету ЄЕС.

Пізніше, 1979 року членів Європарламенту вперше обрали прямим голосування. Через 7 років він почав брати участь у законодавчому процесі та отримав повноваження офіційно робити пропозиції щодо змін у законах.

Популярні новини зараз
Віддавати по 10% від пенсії не доведеться: "Київстар" порадував стареньких бюджетним тарифом Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Після реформ "Амстердам 1997" та "Ніцца 2001" парламент почав відігравати вагому роль в європейській політиці. Проте у сільськогосподарській політиці, а також спільній роботі поліції та судових органів Європарламент не володіє значними повноваженнями.

Кількість депутатів ЄП пропорційно збільшувалась разом з розширенням числа країн-членів ЄЕС. Наразі їх 751.

Законодавчі функції Європарламент ділить з Радою ЄС, з якою має рівні повноваження.