Марк Цукерберг, який разом з дружиною Прісциллою Чан минулого року оголосив про наміри пожертвувати три мільярди доларів на пошук ліків від усіх хвороб, почав виконувати свою обіцянку.

За інформацією Science, Інститут біомедичних досліджень Chan Zuckerberg Biohub, засновниками якого є подружжя Цукербергів, найняв перших 47 співробітників, витративши на це понад 50 мільйонів доларів.

Інститут має на меті об'єднати вчених зі Стенфорда, Каліфорнійських університетів у Берклі і Сан-Франциско. Насамперед його співробітники займуться створенням клітинного атласу та вивченням інфекційних хвороб. Вони займатимуться тими областями біології та медицини, що на сьогодні є найменш дослідженими. Причина подібної неуваги з боку світової вченої спільноти до таких досліджень пояснюється тим, що на них не виділяють гранти через неможливість передбачити результати.

У Цукерберга ж світилам науки пропонують подавати найризикованіші ідеї і обіцяють уважно вивчати кожну з них.

До складу перших 47 співробітників увійшли і визнані експерти в різних наукових областях, і молоді вчені. Їм надали можливість проводити дослідження як на базі лабораторій у своїх вузах, так і в орендованій і оснащеній Biohub будівлі.

Популярні новини зараз
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Читайте також: Цукерберг показав свій "розумний будинок" (відео)

Зарплатня найнятих співробітників складе в середньому по 300 тисяч доларів на рік протягом наступних п'яти років.

Оскільки Цукерберг завжди виступає за відкритість науки, то, за умовами договору, вчені повинні будуть викладати препринти своїх публікацій у відкритий доступ. Також обговорюється питання про повну оплату рецензованих робіт в наукових журналах, щоб всі вони були доступні безкоштовно. При цьому вченим дозволені заявки на патенти, права на які розділять Biohub і основні місця роботи дослідників.

На таку благу ініціативу засновника Facebook вже знайшлося чимало критиків. Котрі не вірять, що навіть у далекій перспективі можна буде найти ліки від усіх хвороб.

Інститут, де проводитимуться дослідження, створений на базі некомерційного фонду Chan Zuckerberg Initiative, який подружжя заснували після народження дочки в листопаді 2015 року. Його метою є пошук способів лікування та профілактики захворювань уже до кінця сторіччя. Марк і Прісцилла зобов'язалися вкласти в нього 99% своїх коштів, що на даний момент перевищує 40 мільярдів доларів.

Як писав інформаційни портал "Знай.ua", Цукерберг зібрався протягом цього року відвідати кожен з американських штатів та поспілкуватися із людьми, які там мешкають.