Перші згадки про сонячний годинник з'явилися ще в Стародавньому Єгипті. Їх створили тоді, коли людина усвідомила чіткий взаємозв'язок між довжиною і положенням сонячних тіней, а також положенням світила на небі. Перші моделі сонячних годинників зовні нагадували звичайний брусок. На нього наносили ділення, які і відміряли довжину тіні.

Потім прийшла ера круглого годинника. У центр їх встановлювався стрижень - гномон. Він відкидав тінь. Одного винахідника зацікавило, чи можна схрестити сонячний годинник з цифровими. Найцікавіше те, що йому це вдалося.

Але слово "цифрові" означає лише стилізацію такого годинника під електронний пристрій. Винахідник з Франції розробив і надрукував сонячний годинник на 3D-принтері. Вони відкидають тіні, що зображують час у вигляді набору цифр. Для такого ефекту він виконав сотні різних отворів в гномоні. Годинник, в залежності від положення Сонця на небі, відкидає свою унікальну тінь. Зі сторони це дійсно виглядає дуже оригінально.

Читайте також: Новий 3D-принтер для друку використовує папір (відео)

Але у годинника є і відчутні недоліки. Через свою незвичайну конструкцію, він відображає тільки проміжок часу з 10 до 16 години з інтервалом в 20 хвилин. Але це не завадило розробнику виставити свій годинник на продаж. Ціна на них становить 107 канадських доларів. Усього доступно два кольори – чорний і синій, а також дві версії годин, розроблені для жителів північного і південного півкулі.

Популярні новини зараз
Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Показники лічильника стануть недійсними: споживачів застерегли від неприємностей з платіжками
Показати ще