Фотограф-документаліст та один з піонерів вуличної фотографії Кавех Голестан прославився тим, що документував життя простих жителів Ірану.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПочавши свою кар'єру в 1972 році з репортажу про конфлікт у Північній Ірландії для газети "Кайхан", Кавех через деякий час став працювати в виданні "Айандеган", пише bigpicture.ru.
Життя простих іранців він знімав без прикрас. В об'єктив Голестана потрапляли як добропорядні громадяни, так і представниці найдавнішої професії. Виставка "Повії, робочі та лікарня для психічно хворих дітей" в Тегеранському університеті припинила роботу через тиждень після відкриття за рішенням іранської влади. Це не зупинило Кавеха, і вже незабаром він показав усі ті ж знімки в галереї мистецтв.
Читайте також: Чуттєвість і пристрасть в чорно-білих знімках (фото)
За фотографії подій Ісламської революції 1979 року, які потрапили в журнал Time, автору була присуджена золоту медаль Роберта Капи. Отримати заслужену нагороду Кавех зміг тільки через 13 років, коли його знімки вже не представляли ніякої загрози для нового іранського уряду.
У 2003 році фотограф загинув в Іракскому Курдистані, готуючи репортаж про війну для ВВС.
Серія знімків з району під назвою Цитадель Шахрі-Але – це фоторозповідь про тегеранський квартал червоних ліхтарів. Кавех дуже тонко зумів передати атмосферу, яка панувала там, та показав цю невідому багатьом сторону азіатського життя.