Жителі столичного масиву Позняки через десять років можуть масово хворіти на онкозахворювання, стверджують хіміки. Тому активісти вимагають провести моніторинг викидів зі сховища Дарницької ТЕЦ, робота якої і спричиняє ці бурі, інформує "КиевВласть".
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяСтолична влада роками не зважала на проблеми зольних бур, які зі звалища на озері Гарячка розносилися по Позняках.
Читайте також: У Києві знищують унікальний археологічний комплекс
"Ємність цього звалища - 600 тисяч тонн, що дуже багато. Небезпека її дуже збільшилася в останні роки, так як ТЕЦ перейшли на вугілля. Раніше кількість попелу було менше", - розповів хімік-технолог органічних речовин, житель Позняков Павло Приходченко.
Він перерахував і небезпечні речовини, які літають разом з пилом.
"Це шлак і зола. Загрозу представляють, по-перше, неорганічні речовини: оксиди заліза, кремнію, сірки, ванадію, марганцю та інших елементів. При роботі з цими речовинами на виробництвах, де можливий витік пилу, проводиться її придушення. І не просто водою, а спеціальними полімерними розчинами, які блокують вихід твердих частинок на поверхню. Так як при постійному контакті з легкими ці речовини пошкоджують бронхи і альвеоли, що призводить до подразнення і запалення. Виникає силікоз (хвороба шахтарів). А хронічне запалення веде до онкозахворювань" , - розповідає Приходченко.
За словами спеціаліста, має місце й інша небезпека - наявність діоксину. Вони впливають дуже згубно навіть в мікроскопічних дозах.
"Вони також поступово накопичуються в жирі - саме тому згубний вплив проявляється роками пізніше. Наслідки дії цих речовин будуть відчутні лише через 5-10 років, коли накопичиться кількість, здатне викликати ракову пухлину. Менші дози діоксину викликають падіння функцій імунної системи (хіміки називають це явище "хімічний СНІД"). Тобто колись може виникнути спалах онкозахворювань в регіоні, а лікарі навіть не зможуть зрозуміти, чому так сталося. Зайве говорити, що постійні хвороби місцевих жителів через низький імунітету запросто можуть стати постійними супутниками з- за поліхлорованих діоксинів з сусіднього золовідвалу", - пояснив Приходченко.
Наразі сховище працює без висновку екологічної експертизи, в зв'язку з цим подано заяву до суду. Це підтвердили в екологічній інспекції під час засідання робочої групи в КМДА.