В Україні ідея фінансування політичних партій з бюджету дала тріщину – виявилося, що замість курсу на європейські зміни, деякі депутати зробили спонсорів із простих громадян.

Про це повідомляє "Апостроф".

Планувалося, що така реформа допоможе створити прозору систему роботи влади та нарешті подолати корупцію, але на практиці все виявилося інакше.

Ініціювали відповідний закон ("Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії політичній корупції") два роки тому – він був однією з головних умов іноземних партнерів на шляху до безвізового режиму.

Отримати фінансове забезпечення могли ті політичні сили, рейтинг яких на попередніх виборах був не меншим від 2%, тоді як раніше цей критерій був не нижче від 5% (2014 рік).

Популярні новини зараз
Три найважливіші молитви на Трійцю: з якими словами і чому потрібно провести це свято Трійця-2023: чому не можна купатися, йти в ліс і навіть думати про погане – заборони важливого православного свята Де категорично не можна використовувати золу на городі? Як правильно сипати її, щоб не нашкодити Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Тим народним обранцям, кому вдалося зібрати більше голосів, відповідно і збільшували суму.

Згідно звітності Національного агентства з питань протидії корупції, для БПП виділять 112,1 млн грн, а для Самопомочі - 56,4 млн грн. Не відстає від провладної фракції Народний фронт – для нього передбачили 113,8 млн грн.. Фінансування радикалів дещо скромніше – від 38,3 млн грн, тоді як Батьківщина взагалі розраховує на 29,2 млн грн.

Втім, експерти застерігають: більшість депутатів – далеко не бідні особи, тому часто приховують частину свого майна напередодні виборів, щоб це не вплинуло на виділення грошей із бюджету для партії вцілому.

За словами директора департаменту запобігання політичній корупції Романа Смика, часто лідери політсил замовчують дані про автомобілі, а також ведуть доволі сумнівну фінансову звітність, яка складається всупереч нормам.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що колишній одеський губернатор Міхеїл Саакашвілі створив план для боротьби із корупційною діяльністю у владі.