Народні обранці не гребують використовувати компенсацію коштів на проїзд, тоді як багато українських пенсіонерів змушені оплачувати пересування в громадському транспорті, адже пільговий проїзд для них скасували.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВідтак, лише за вересень 2016 рокі нардепи "наїздили" компенсацій на загальну суму 431 640 гривень і це, на думку політолога Руслана Бортника, є навищим рівнем цинізму.
"Той факт, що 182 депутати Верховної Ради отримали 431 640 гривень з державного бюджету для компенсації вартості проїзду у вересні – це безсовісно. Адже навіть у проекті бюджету на 2017 рік компенсація за проїзд учасникам АТО переноситься на місцеві бюджети", – підкреслив Р. Бортник для видання Голос.UA.
За словами експерта, нардепи не повинні отримувати компенсації за проїзд. Виняток може скласти нардеп Гаврилюк та інші парламентарії з невеликою кількістю доходів.
"Компенсації мають призначатися депутатам, виходячи з їхнього рівня життя. Податкова їх має перевіряти, як і переселенців – де депутати живуть, на чому їздять, що їдять. Якщо ви небагатий депутат, такий як Гаврилюк, то можна виплачувати компенсацію. Але тільки у такому разі. Однак, замість оприлюднення своїх доходів, нардепи ховають свої декларації і тягнуть гроші з бюджету", – резюмував Бортник.
Зокрема, компенсацію за проїзд отримали перший заступник голови Ради Ірина Геращенко й заступник голови Оксана Сироїд.
У фракції БПП кошти з держбюджету на компенсації були надані 64 з 142 депутатів, у тому числі заступнику голови фракції Олексію Гончаренку, депутатам Володимиру Ар'єву, Андрію Вадатурському, Павлу Кишкарю, Івану Куліченку, Богдану Онуфрику, Олександру Сугоняці, Костянтину Усову, Олександру Черненку та Роману Мацолі.
У фракції "Народний фронт" компенсацію отримали 43 депутатів з 81, ув тому числі голова фракції Максим Бурбак, а також депутати Євген Дейдей і Павло Унгурян.
Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що безробіття не завадить українцям отримати субсидію.