Голова комітету НАБУ з питань банківської інфраструктури та платіжних систем Юрій Яременко переконаний, що збільшення безготівкових розрахунків українців вигідне, передовсім, державі, адже таким чином найпростіше контролювати рух коштів та платежі населення.

На думку Яременка, українці панічно бояться та не довіряють безготівковим платежам тому, що не знають і не розуміють всіх зручностей та переваг такого використання коштів. Крім того, великою проблемою досі залишається доволі високий рівень шахрайства, пов'язаного із картковими операціями, які негативно впливають на загальну суспільну думку.

"Важливо прибрати негатив, з ними пов'язаний. Адже якщо ми будемо говорити, наприклад, про шахрайство з готівкою, то відразу потрібно говорити і про шахрайство, пов'язане з картковими системами. Ця хвороба є скрізь. Інша справа, що будь-яка держава зацікавлена в контролі за рухом грошових коштів, а це простіше робити при безготівкових платежах", - наголосив Яременко під час інтерв'ю виданню "112 канал".

Читати також: Офшорний скандал спровокує соціальний вибух

Також експерт розповів, проблема безготівкових платежів повязана із неліквідністю використання банкоматів та платіжних терміналів, приміром, у сільській місцевості. Такий чинник також заважає розвиткові безготівкових платежів в Україні.

Популярні новини зараз
У "Резерв+" з'явилась "мітка ухилянта": як виправити свої взаємовідносини з ТЦК Гроші прийдуть окремо від пенсії: українці можуть отримати допомогу, про яку мало хто знає - інструкція Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування Сивина - не перешкода: почалася активна мобілізація українців похилого віку, де знадобляться дідусі 60+
Показати ще

"Кількість тих же банкоматів, POS-терміналів, технічно підготовлених відділень не завжди є достатньою", - пояснює Яременко і додає, що це, передовсім, зав'язано на недостатньо розвиненій банківській інфраструктурі.

Нагадаємо, в НБУ повідомили, що кількість українців, які користуються банківськими картками, протягом останнього року значно зменшилась.