Діамант Хоупа – один з найвідоміших дорогоцінних каменів у світі. І слави він зажив не тільки своєї красою та розмірами, а й містичністю, яка супроводжує його вже майже 400 років.

Як пише Novаte, камінь вагою 45,52 карата приносив нещастя усім своїм власникам.

Першим господарем діаманта став французький торговець коштовностями Жан-Батист Таверньє. Він описав колір каменя як "гарний фіолетовий" і вважав, що алмаз був здобутий в Індії в XVII столітті в копальнях Коллур, що неподалік від Голконди.

Коли торговець привіз його в Париж разом з 24 іншими алмазами, то камінь став відомий під назвою "Блакитний діамант Таверньє". В одному зі звітів було сказано, що всі привезені алмази француз продав королю Людовіку XIV.

У 1678 році Людовик XIV замовив своєму придворному ювелірові виготовити з 115-каратного синього каменю кілька менших за розміром. Найбільший з усіх каменів, що вийшли після розділення, важив 69 карат і став відомий як "блакитний алмаз корони Франції". Геометричні розміри каменю: 25,60 х 21,78 х 12,00 мм. Діамант огранований у формі подушки.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів попередили: без цього пенсії не буде "Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів Мобілізація у квітні набере обертів: кого з чоловіків ТЦК "візьмуть на приціл" Вагітність від 15-річного коштувала міністерці Ісландії у справах дітей посади: правда спливла через 30 років
Показати ще

Цей камінь недарма вважається проклятим. Існувало повір'я, що , колись в Індії він був правим оком статуї караючої богині Сіти. З його появою у Франції почалася чума. Потім 21 січня 1793 року Людовіка XVI стратили, відтявши йому голову на гільйотині.

Читайте також: Для найбільшого в світі алмаза не знайшли покупця

Камінь перейшов до його вдови, Марії-Антуаннети, проте через дев'ять місяців, 16 жовтня, і її життя перервалося під лезом гільйотини.

Ці смерті багато хто пов'язував саме з "проклятим алмазом".

Після страти монархів злодії викрали з королівського сховища більшість коштовностей. З того часу "блакитний алмаз корони Франції" зник з історії.

На думку істориків, один з грабіжників, Кабе Гійо, привіз дорогоцінний камінь в Гавр, а потім - у Лондон, де алмаз був розпиляний на дві частини. Більшу з них придбав багатий банкір по імені Томас Хоуп. Після цього камінь став відомий як "Алмаз Хоупа".

У 1910 цей камінь купила американка Евелін Уолш Маклін з Вашингтона, яка стала першою людиною, яка носила прикрасу з проклятим діамантом в громадських місцях.

Після смерті Маклін камінь потрапив до ювеліра Гаррі Уїнстона. У 1958 році він передав його в дар Смітсонівському інституту. Останні сорок років кольє зі знаменитим алмазом зберігається в скляній вітрині музею.

Нагадаємо, "Знай.ua" писав про 15 найдорожчих діамантів світу.