У родинах, де матері самостійно виховують дітей, останні непогано пристосовані до життя.

До такого висновку прийшли учені Кембріджського університету, порівнявши 51 родину, де мати виховує донорських дітей сама, і 52 гетеросексуальних сім'ї з двома батьками, в яких є щонайменше одна дитина, зачата від донора, пише N+1.

Усім дітям, котрі брали участь у дослідженнях, було від чотирьох до дев'яти років. У цьому віці вони вже здатні усвідомлювати сімейні обставини.

Дослідники опитали 47 дітей, котрі виховуються тільки матерями. 51% з них сказали, що не хотіли б нічого міняти в своєму житті, ще 38% хотіли б мінімальних змін. У 19% було високе і у 40% дуже особливе задоволення від навчання в школі. Всі діти повідомили, що у них є як мінімум один друг, у 51% друзів виявилося не менше п'яти. 63% сказали, що їх не дражнять в школі, ще 34% - що стикалися з цим лише зрідка.

Читайте також: В День батька знамениті татусі розповіли про своє батьківство

Популярні новини зараз
Українці зможуть отримати грошову компенсацію: кому слід звернутися до відділення "Ощадбанку" Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини Чому в СРСР будували 5- та 9-поверхівки - ви навіть не здогадуєтеся, у чому "секрет" Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома
Показати ще

Матері з обох груп заповнили стандартні анкети про адаптацію дітей та емоційні аспекти батьківства. Одиноких матерів додатково запитували про ставлення їх дітей до відсутності батька і про те, як це обговорюється в їхній родині.

У результаті опитувань виявилося, що пристосованість дітей до життя в обох групах статистично значимо не розрізнялася, проте у самотніх матерів частіше спостерігалися фінансові труднощів і був вищим рівень батьківського стресу. 39% матерів-одиначок повідомили, що діти нейтрально ставляться до відсутності батька, ще 28% зізналися про змішані почуття з цього приводу.

Після експерименту науковці зійшлися на думці, що що якість виховання і відносини між матір'ю і дитиною мають більше значення, ніж відсутність батька або донорське зачаття.