NASA недавно запустило конкурс під назвою NASA's Centennial Challenge Mars Habitat Competition. Головна його ідея була в тому, щоб створити проекту житла для дослідників Марса.

Команда Clouds АТ спільно з SEArch завоювала перше місце за свій концепт "Крижаного дому".

Передбачається, що у дослідницького середовища проживання буде крижана оболонка, а внутрішній житловий модуль створять за допомогою технологій 3D-друку.

Розробники будинку акцентують увагу на тому, що лід, який нещодавно виявили на Марсі, забезпечить йому безперебійне функціонування протягом довгого часу. NASA відзначає, що кількість льоду на Марсі налічує п'ять мільйонів кубічних кілометрів. Такого обсягу достатньо, щоб покрити Марс океаном глибиною 35 метрів.

"Крижаний будинок" став спробою переосмислити уявлення людей про життя поза планетою Земля. Найбільш популярним вирішенням проблеми проживання на інших планетах було створення надувного купола.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам нарахують по 940 гривень надбавки: пощастить, як завжди, не всім Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються Хто з українців залишиться без пільг у 2024 році 3 хвилини – правда чи міф? За скільки ракета "Циркон" може дістатися українських міст
Показати ще

Істотний недолік попередніх проектів в тому, що вони не пропускали світло. У людей через це може розвинутися клаустрофобія і проблеми з психікою.

Читайте також: NASA готує для астронавтів житловий космічний модуль

Один з головних плюсів "Крижаного дому" в тому, що і зовнішня, і внутрішня оболонки світлопроникні. Через це і вибрали лід в якості будівельного матеріалу. Крім цього він зможе захистити поселенців від ультрафіолетового сонячного і галактичного гамма-випромінювання.

Також у "Крижаного дому" буде "двір". Це буде простір між внутрішньою і зовнішньою оболонкою. Він спочатку, згідно з планом, що не призначався для будь-яких конкретних цілей. Екіпаж сам буде вирішує, як використовувати цей простір.

Ця зона стане буферної і буде поглинати витоки з жилого середовища. У самому будинку створять екологію, яка буде відрізняться від Марса.