25 років планомірного розвалювання української армії не минули дарма. На початок АТО у країні лише кілька навчальних центрів могли похвалитися кваліфікованою підготовкою бійців. Серед них опинився і 169-ий навчальний центр Сухопутних військ ЗСУ "Десна".

Навчальний центр розташований у селищі Десна, Козелецького району, Чернігівської області. А його історія починається з 1959 року – саме тоді була заснована 48-а учбова танкова дивізія, котра стала центром.

Нині в "Десні" готують військових за 135 спеціальностями з військової справи – механік-водій гусеничної техніки, командир бойової машини, оператор-наводчик, розвідник, снайпер, сержант роти, взводу, сержант-інструктор, командир відділення механізованих та танкових підрозділів. Окрім того, тут проходять підготовку військовослужбовці вищого офіцерського складу.

До складу учбового центру входять 6 парків бойової технік, 7 учбових корпусів, 17 казарм, 93 сховища техніки, полігон, залізнична колія (не рахуючи інфраструктури – як от спортзали, столові, житлові будинки). Загалом учбовий центр – це більш, як 21 тис. га землі.

Колись тут одночасно могли проходити службу до 12 тисяч солдатів, та ще 7 тисяч офіцерів, прапорщиків і їх родин.

Популярні новини зараз
Гороскоп на липень-2025: перевірка для Раків, момент істини Дів та інші випробування від ретроградного Нептуна Навіть тим, хто вчасно платить: українцям почали масово відрізати світло Ще більше навантаження: в школах оновлять один із предметів Велике місто може опинитися в напівоточенні: українцям загрожують серйозні бомбардування
Показати ще

Ще донедавна "Десна" була просто частиною Збройних сил України. Тож і проблеми її не відрізнялися від решти проблем таких же військових частин по всій Україні – адже не секрет, що до війни наша армія переживала не найкращі часи, м'яко кажучи.

"Зараз ведемо і навчання і одночасно роботу по відновленню житлового фонду. Адже ще два роки тому наш навчальний центр готували до розформування, тож більшість казарм довгий час стояли порожніми та без ремонту", - пояснює ситуацію начальник учбового відділу "Десни", полковник Едуард Москальов.

Про умови перебування бійців у центрі розповіли волонтери та попросили допомоги. Адже тільки цьогоріч на ротацію повернулися бійці батальйону "Київська Русь", котрі тримали Дебальцеве, - 300 бійцям виявилося просто ніде спати, адже казарми виявилися не придатними для життя. Адже в 12-ій казармі, побудованій ще в 1960 році жодного разу з тих пір не робився ремонт.

Добре, що останнім часом рівень патріотизму у суспільстві досить високий. Тож небайдужі українці взялися до справи. Допомогти відремонтувати навчальний центр попрохали волонтери з групи "Мега-Поліграф" та з "Української жіночої варти" - а відгукнулися прості люди, бізнесмени та колишні військові, які як ніхто розуміють проблему.

Активісти Громадської організації "Єдиний Союз Патріотів України" передали будівельні матеріали для ремонту казарм. А кошти на це дав відомий політик і громадський діяч Сергій Думчев.

Військові звернулися за допомогою до колишніх комбатів — активістів ЄСПУ: на загальновійськовому полігоні казарми прийшли в повну розруху. На закупівлю будівельних матеріалів потрібні чималі кошти.Підібрали найбільш якісні матеріали за оптимальними цінами: єврорубероїд, фарби, ламінат, інші витратні матеріали.

Після ремонту в цих казармах поселять бійців, яких досвідчені інструктори-фронтовики відбиратимуть для участі в АТО. Також до відбору будуть залучені інструктори НАТО.