Уряд має підняти питання стосовно відміни або зменшення додаткових мит на імпорт ще до закінчення їх терміну дії.

Про це заявив радник прем'єр-міністра України Валерій Пятницький під час конференції "Угода про Асоціацію: для всіх і кожного".

"Як ви знаєте, максимальна дія цих мит - один рік. Однак якщо ситуація з платіжним балансом стабілізується, уряд готовий розглянути питання їх дострокової відміни", - зазначив він.

Пятницький додав, що розглядається варіант, якщо не зняттям, то пом'якшенням.

Проте він зазначає, що зараз уряд налаштований розглянути питання доцільності цих мит на комітеті Світової організації торгівлі на засіданні, яке відбудеться 28 квітня.

Популярні новини зараз
Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого
Показати ще

Також нформацію стосовно можливої дострокової відміни додаткових мит підтвердив і в. о. президента Американської торговельної палати в Україні Тарас Качка.

"Якщо винести за дужки питання правомірності введення цих мит, залишається ще одне питання – їхнього економічного ефекту", - зазначив він.

Качка наголосив, що одночасно існують і експортно орієнтовані галузі, де собівартість продукції залежить від імпортної сировини.

"Позиції цих галузей на зовнішніх ринках дуже постраждали після введення цих мит", - сказав він.

Качка підкреслив, що це питання неодноразово порушувалось і з головою НБУ, і з міністром фінансів . Саме вони були головними прихильниками введення цих мит та все ж таки, згодом, погодились із можливою їх дострокової відміни.

Раніше, 28 грудня 2014 року, Верховна Рада ухвалила закон про заходи щодо стабілізації платіжного балансу, який передбачав запровадження додаткових імпортних мит на 100 товарних груп на 12 місяців. Це дозволило б збільшити доходну частину бюджету на 17,6 млрд грн. При цьому додатковий збір не стосувався критичного імпорту.