Уряд має підняти питання стосовно відміни або зменшення додаткових мит на імпорт ще до закінчення їх терміну дії.

Про це заявив радник прем'єр-міністра України Валерій Пятницький під час конференції "Угода про Асоціацію: для всіх і кожного".

"Як ви знаєте, максимальна дія цих мит - один рік. Однак якщо ситуація з платіжним балансом стабілізується, уряд готовий розглянути питання їх дострокової відміни", - зазначив він.

Пятницький додав, що розглядається варіант, якщо не зняттям, то пом'якшенням.

Проте він зазначає, що зараз уряд налаштований розглянути питання доцільності цих мит на комітеті Світової організації торгівлі на засіданні, яке відбудеться 28 квітня.

Популярні новини зараз

Віктор Янукович молить Київ про допомогу і не хоче відмовлятися від президентського крісла: "У страху перед..."

Україна вшановує пам'ять жертв Голодомору 1932-33 років: головні факти страшної трагедії

Ксенія Мішина роздяглася практично догола, але питання про Еллерта не припинилися: "Кусає лікті"

Зірку серіалу "Моя прекрасна няня" поховали: донька ридала над труною, а Сергій Жигунов навіть не приїхав

Показати ще

Також нформацію стосовно можливої дострокової відміни додаткових мит підтвердив і в. о. президента Американської торговельної палати в Україні Тарас Качка.

"Якщо винести за дужки питання правомірності введення цих мит, залишається ще одне питання – їхнього економічного ефекту", - зазначив він.

Качка наголосив, що одночасно існують і експортно орієнтовані галузі, де собівартість продукції залежить від імпортної сировини.

"Позиції цих галузей на зовнішніх ринках дуже постраждали після введення цих мит", - сказав він.

Качка підкреслив, що це питання неодноразово порушувалось і з головою НБУ, і з міністром фінансів . Саме вони були головними прихильниками введення цих мит та все ж таки, згодом, погодились із можливою їх дострокової відміни.

Раніше, 28 грудня 2014 року, Верховна Рада ухвалила закон про заходи щодо стабілізації платіжного балансу, який передбачав запровадження додаткових імпортних мит на 100 товарних груп на 12 місяців. Це дозволило б збільшити доходну частину бюджету на 17,6 млрд грн. При цьому додатковий збір не стосувався критичного імпорту.