Британські вчені хочуть навчити людей партеногенезу, тобто самозаплідненню.

Якщо їм це вдасться, то ембріонів можна буде отримувати з клітин шкіри, пише Guardian.

Такому оптимізму науковців передували успішні експерименти на мишах. Вони зуміли "обдурити" яйцеклітини гризунів за допомогою хімікатів і змусили їх розвиватися так, як це відбувається при заплідненні.

Правда, все ж потім в отримані ембріони-партеногеноти вони ввели сперматозоїди. Зародків помістили в мишей-самок.

Читайте також: Майбутній батько побачив на УЗД дружини автомобіль

Популярні новини зараз
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Росія може завдати потужного удару по Україні 20 листопада: посольство США застерегло всіх Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Якщо раніше потомство, отримане таким шляхом, помирало, то зараз вченим вдалося домогтися народження здорових мишенят в кожному четвертому випадку. Сьогодні вже деякі з цих унікальних мишей мають власне потомство.

За словами фахівців, важливою особливістю експерименту є те, що "ошукані" яйцеклітини деякими властивостями нагадують інші клітини організму, наприклад шкіри. Це дає привід сподіватися, що саме такі клітини й можна буде використовувати для одержання ембріонів.

На успіх цієї роботи фахівці покладають великі надії. Вони впевнені, що така методика у майбутньому допоможе людям, які страждають безпліддям, завести дітей. Крім того, це дозволило б врятувати вимираючі види тварин, наділивши тварин здатністю до партеногенезу.

Як писав "Знай.ua", українські жінки все менше хочуть народжувати дітей.