Китайські вчені стверджують, що підводна карстова воронка "Драконова нора" яка знаходиться в Південно-Китайському морі є найглибшою з відомих на сьогодні западин, повідомляє Xinhua.

Карстова воронка - це замкнута западина лійкоподібної форми. Її форма відрізняється від колодязів і шахт тим, що вона розширюється догори.

Вчені досліджували цю западину протягом майже року. Вони з'ясували, що глибина воронки складає 300,89 метрів, а ширина -130 метрів. Свої заміри дослідники робили за допомогою гідроакустичних приладів, підводних камер і роботів, оснащених спеціальними датчиками.

Місцеві жителі називають цю величезну яму "Драконовою норою" а також "оком Південно-Китайського моря".

Цю воронку також називають "голубою дирою" через характерний колір води.До останнього часу найглибшою вважалася "Голуба діра Діна", розташована в бухті на захід від містечка Клеренс Таун на Багамських островах. Її глибина становить 202 метри.

Популярні новини зараз
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках Новорічні канікули затягнуться аж на місяць: чому школи не готові до навчання Пенсіонерам дали лише 10 днів: кого оштрафують та залишать без виплат Перевірки ТЦК на вулиці: чи законна вимога показати телефон
Показати ще

"Блакитні діри" - це глибокі підводні колодязі в морі або океані. На поверхні вони виглядають як великі темно-блакитні плями, оточені більш світлої водою.

Китайське агентство "Сіньхуа" опублікувало фотографії та відео незвичайної форми рельєфу.