Вчені давно говорять про те, що довгий сон підвищує ризик метаболічних розладів. Але це правда лише частково.

Про це повідомляє The Times of India.

"Був проведений аналіз 21 дослідження, в якому брало участь 307 тисяч добровольців, і він виявив однозначний зв'язок між тривалим денним сном, а також денною сонливістю і більшою поширеністю хвороб серця і діабету 2 типу", - розповідає співробітник Університету Токіо Томохиде Ямада.

Чим більше ви спите, тим вищий ризик метаболічного синдрому. Ризик різко зростає після 40 хвилин, витрачених на сон. Якщо людина спить 90 хвилин, то ймовірність розвитку метаболічного синдрому збільшується на 50%. Аналогічна залежність спостерігається і щодо відчуття сильної втоми вдень.

Читайте також: Жителів Землі очікують магнітні бурі

Популярні новини зараз
Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами Нові тарифи залишать без заощаджень: як зміняться платіжки за вивіз сміття Нові ціни на соняшникову олію, рис та сосиски: чи спорожніють гаманці Пенсіонерам надають ще один вид пільг: що треба знати
Показати ще

Цікаво, що відзначалося незначне зниження ризику метаболічних розладів, якщо людина спала менш як 30 хвилин. Ямада підкреслює, що сон критично важливий для здоров'я. Втім, як і здоровий раціон і фізична активність. Нетривалий сон, допустимий вдень, може позитивно позначитися на здоров'ї.