Алгоритм, що дозволяє невеликим безпілотникам, використовуючи лише показання бортових датчиків, виконувати складні динамічні маневри, розробили дослідники з Пенсільванського університету, повідомляє IEEE Spectrum.

Дрони за рахунок своєї конструкції мають дуже високу маневреність. Однак, як правило, в дослідженнях вони рухаються досить повільно або задіють масивну зовнішню систему управління з датчиків і камер, щоб здійснювати швидкі динамічні рухи.
Розробники з Пенсильванського університеті вирішили піти іншим шляхом і використовувати виключно бортові датчики для планування польоту. У своїх експериментах вони використали невеликий аматорський квадрокоптер вагою 250 грамів, обладнаний камерою, гіроскопом і акселерометром, процесором Qualcomm Snapdragon і сигнальним процесором Hexagon DSP.

Читайте також: Запустять дрон, який постачатиме інтернет у будь-які куточки світу

В опублікованому відеоролику безпілотник проходить слалом, а також пролітає через вузьке вікно, в деяких експериментах повернене на 45 і 90 градусів. При цьому квадрокоптер розвиває прискорення до 1,5 g і проходить перешкоди, відхиляючись до 90 градусів на швидкості п'ять метрів на секунду. Дрон від спочатку володіє лише інформацією про своє місцезнаходження. А збір додаткової інформації, планування і виконання маневру квадрокоптер виробляє самостійно.

Можливість використовувати показники власних датчиків для оперативного орієнтування на місцевості дуже важлива для малих безпілотників. Адже, крім виконання складних трюків це допомагає також уникати зіткнень з перешкодами. В минулому році, наприклад, розробники з Лабораторії інформаційних технологій і штучного інтелекту Массачусетського технологічного інституту представили безпілотник літакового типу, який здатний самостійно розпізнавати перешкоди і ухилятися від них на швидкості до 50 кілометрів на годину.

Як повідомляв сайт Знай.ua, фахівці Стенфордського університету розробили різні профілі емоційної поведінки для дронів

Популярні новини зараз
Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone Дешевше, ніж чашка кави: Vodafone запустив пільговий тариф, але не все так радісно Зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянтів В Україні пенсії рахуватимуть за однією формулою: у кого виплати будуть більше 10 тисяч
Показати ще