Затишшя щодо цінової політики гривні та доллара буде недовгим: в кінці літа на початку осені експерти не виключають період турбулентності, який може завершитися сильним стрибком долара. Тож усім, хто купує іноземну валюту, експерти радять робити це просто зараз.

"Існує можливість, що влітку буде деяка ревальвація - аж до 24,5 грн / долар: вона повинна відбутися при звичайних умовах", - вважає економіст Олександр Охріменко. Також, на думку заступника директора організації "Громадський аудит" Андрія Вігірінского, літо буде найкращим періодом для інвестування в долар.

Восени гривню почне лихоманити. І для цього є цілий ряд причин.

Перша причина - сезонні фактори.

"Збільшиться активність імпортерів, почне оживати бізнес, будемо купувати газ, нафтопродукти, - перерахував Охріменко. - До того ж, НБУ може почати платити дивіденди (за 2014-15 рр.) іноземним інвесторам - через це зросте попит на валюту". Ця модель, за прогнозами експертів, дасть в жовтні-листопаді курс 26-27 грн / $, розповів виданню "Весті" економіст Олександр Охріменко.

Популярні новини зараз
"Відрізати два міста, прикриваючись миром": відомий екстрасенс визначив плани росії на травень 2024 Комунальники "наплювали" на мораторій: встановили незаконні тарифи та змушували переплачувати Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією
Показати ще

Друга причина для дестабілізації та подорожчання долару - ряд факторів, які в сукупності можуть обвалити гривню до 30 грн / $. Це зменшення обсягів експорту, особливо агропродукції Адже квоти вже будуть вичерпані, а експортери намагатимуться притримати урожай до початку нового року (коли ціна на продукти підскочить).

Читайте також: У Польщі українські заробітчани відчують себе людьми

Третя, найбільш вагома причина - це зростання тарифів на ЖКГ і газ підштовхне девальваційні процеси: "Людям потрібно буде більше готівки на руках, відповідно, потрібно підвищити реальний дохід. А так як реального зростання виробництва немає, відбудеться додаткова емісія гривневої маси (її підкріплять позикою в $ 1 млрд від США), - пояснив експерт Андрій Вігірінскій.