Старший науковий співробітник Європейської ради міжнародних відносин проаналізував перебіг системних реформ в Україні за останні два роки.

Звіт, підготовлений за сприяння посольства Швеції в Україні, Густав Грессель представив широкій публіці в Києві в четвер, 6 жовтня, пише delo.uа.

"Євросоюз має відверто й чітко говорити про недоліки реформ в Україні та публічно називати імена тих українських політиків, які несуть відповідальність за їх гальмування. Тільки таким чином можна досягти істотного прогресу в процесі реформ", – таких висновків дійшов автор аналітичного звіту "Як Європа підтримує транcформацію України".

Аналітик доходить висновку, що вже наприкінці 2015 року стало зрозуміло – момент істини для реформ, який виник в Україні відразу після подій на Майдані, пройшов. На його думку, вина за затримку реформ частково лежить на президенті Порошенко і екс-прем'єр-міністрі Яценюку.

"Старі звички у веденні політики повернулися, вікно можливостей для швидких і радикальних змін в Україні, схоже, закрилося", – вважає експерт.

Популярні новини зараз
Боржникам за комуналку приготували болісне випробування: юрист розповів, до чого готуватися Упустив Дантес і впіймав Кацурін: найвідвертіші і не зовсім чесні фото Наді Дорофєєвої Цибуля тепер – у подарунок: українські фермери масово позбавляються овочу Хліб, молоко, м'ясо та навіть яйця: в Україну несеться різке подорожчання на важливі продукти
Показати ще

Євросоюз і його країни-члени надавали і надають українським реформам фінансову та експертну допомогу. Однак, як зауважив посол Швеції в Україні Мартін Хагстром, який взяв участь в презентації звіту, європейським партнерам і донорам дуже важливо бачити в Україні людей, відданих реформам, особливо в регіонах.

Проаналізувавши реформування всіх секторів економіки України, експерт вважає найбільш успішними зміни в оборонному, банківському та сільськогосподарському секторах, проте він різко критикує темпи судової й адміністративної реформ.

Грессель вважає, що процес модернізації України буде довгостроковим проектом. Причини цього – зарегульованість, хаотичний розподіл ресурсів, дублювання повноважень, а також надмірні пільги для державних службовців.

"ЄС слід запастися терпінням і силами, оскільки процес реформ в Україні триватиме мінімум десять років. Однак, незважаючи на це, реформи в Україні – не безнадійна справа, а трансформація цієї країни на демократичну державу з ринковою економікою не приречена на провал", – заявив Грессель під час презентації звіту.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що врятує економіку України.