Сьогодні уряд дозволив реєструвати шлюби за 1 добу. Поки що ця послуга буде доступна на Донбасі, в Києві, Львові та Одесі. Але з 2017 року пошириться на всю країну.

Як експрес-шлюби вплинуть на міцність інституту сім'ї в Україні, наразі важко прогнозувати. І хоча ще не розпочався пілотний проект – система має запрацювати в зазначених містах протягом 2 тижнів, суперечки про доцільность таких шлюбів вже розпочались.

Так, зокрема, політолог Кость Бондаренко зазначив, що в УРСР існувала практика експрес-шлюбів. Однак її скасували вже в 30-х роках, тому що слідом такі експрес-шлюби привели до величезної кількості експрес-розлучень.

"Крім того, великий був відсоток багатоженства - через прискорену процедуру реєстрації шлюбу складно було відстежити, чи не одружений вже чоловік ще на десятку жінок", - розповів Бондаренко.

За словами політолога, потрібно спочатку на законодавчому рівні передбачити можливість лише в певних випадках реєструвати шлюб за прискореною процедурою, і лише після цього вводити експрес-шлюби повсюдно.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

"У законі має бути чітко прописано, хто і в яких обставин має право на екстрене одруження. Якщо парі треба, наприклад, швидко вирішити якісь майнові питання - це один момент. А якщо, наприклад, 17-річні "Ромео і Джульєтта" потай від батьків захотіли одружитися, а потім це призводить до серйозних катаклізмів всередині їх сімей - це вже зовсім інше. Поспіх в плані одруження не завжди корисний", - стверджує політолог.

У той же час сімейні психологи вважають, що деяким людям процедура реєстрації шлюбу за одну годину може врешті-решт допомогти зважитись на одруження. На їхню думку, саме через небажання вплутуватися в паперову тяганину і так довго чекати реєстрації шлюбу, багато людей взагалі не зважується на одруження.При цьому, сімейні психологи вважають, що потрібно заснувати і експрес-розлучення, тому що іноді бюрократія необґрунтовано затягує шлюборозлучний процес.

Однак, за словами експертів, прискорення і формалізація процедури одруження може, як і сто років тому, привести до збільшення кількості розлучень, що дуже негативно відіб'ється на інституті сім'ї в Україні, який і так похитнувся.Як відомо, експрес-шлюби поширені в багатьох країнах Латинської Америки.

Є навіть таке поняття, як шлюбний туризм, коли в такі країни спеціально їдуть, щоб укласти шлюб буквально протягом години.

Найцікавіше, що в деяких державах цим користуються шлюбні аферисти. Адже такі експрес-шлюби здебільшого вважаються дійсними лише на території держави, на якій вони були укладені.

Не виключено, що багато держав не визнаватимуть і українські експрес-шлюби. Тому існує ризик, що шлюбний туризм запрацює і в Україні, і це буде на руку шлюбним аферистам.