Автомобілі на електричній тязі невдовзі навчать не тільки поглинати енергію, а й віддавати її в мережу.

Японська автомобільна компанія Nissan та італійське енергетичне підприємство Enel підписали угоду про спільну роботу над відповідною системою. Вона дозволить власникам електрокарів приєднатися до єдиної енергосистеми. Але поки йдеться лише про одну модель автомобіля - Nissan Leaf.

Система отримала назву Vehicle-to-Grid, що означає від автомобіля в мережу. Завдяки цій розробці, електромобілі матимуть змогу накопичувати енергію не лише для власного використання, але й транспортувати її, а також повертати надлишки назад у мережу. Наразі вже проводять випробування окремих елементів, що входять до складу системи. Тести мають продемонструвати, наскільки корисним цей підхід може бути для розвитку енергетичного ринку.

Працівник європейського представництва Nissan Пол Уіллкокс розповів, що такого роду нововведення дозволить перетворити автомобіль зі звичайного засобу пересування в пристрій, що живитиме енергією офіс або ж і цілий будинок. Якщо задум вдасться успішно втілили в життя, то електрокари приєднаються до єдиної енергетичної системи Європи.

Читайте також: Tesla змусила авто танцювати під різдвяну музику (відео)

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Перерахунок пенсій з 1 травня: чого чекати стареньким Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

Проект, згідно з очікуваннями розробників, вийде на самоокупність за рахунок того, що заряд автомобільних акумуляторів відбуватися тоді, коли тарифи на електрику мінімальні. Коли ж споживання енергію досягатиме свого піку, то електромобілі віддаватимуть її в загальну мережу. Система пройде перші випробування в Данії, потім у Німеччині, Нідерландах та інших країнах Північної Європи.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що заміна каталізатора київ і купити каталізатор київ - кращі запити в інтернеті.