У тіло людини планують запускати датчик-таблетку для збору інформації та дозування препаратів. Вона вироблятиме енергію для свого функціонування з шлункового соку.

Про це повідомляє MIT News. Американські вчені зіткнулися в ході розробки з проблемою живлення датчика всередині організму.

Читайте також: Медики виявили страшні наслідки вживання антиоксидантів

Вбудований акумулятором має обмежений термін і значно збільшує розмір пристрою, а через це підвищується ризик ушкоджень внутрішніх органів.

Нова таблетка зможе працювати без акумуляторної батареї. Її поверхню оснастили електродами з міді і цинку. Коли вона зануриться в шлунковий сік, то вони виконуватимуть роль гальванічного елемента.

Популярні новини зараз
Повністю замінить ТЦК: які зміни чекають мобілізацію Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Показати ще

Пігулка вийшла дуже компактною. Її довжина становить 40 міліметрів, а діаметр - 12 міліметрів.

Вона вже пройшла випробування на свинях і передавала дані зсередини організму на базову станцію з інтервалом в 12 секунд. Вчені вважають, що таке джерело живлення буде корисний в інших медичних пристроях.

Нагадаємо, портал "Знай.ua" повідомляв, медики з США і Бразилії виявили ефективний спосіб запуску відновлення ДНК людини.