Електричний вугор одна з дивних живих істот. Вперше натуралісти побачили його в XVIII столітті. Вони не відразу повірили, що риба полювала на своїх жертв за допомогою електричного струму. Тепер вугор надихнув учених на створення принципово нового елемента живлення. Його планують використовувати для мобільних пристроїв і при виготовленні "розумного одягу".

Вугор здатний генерувати розряд напругою до 1300 вольт і силою до 1 ампера. Позитивний заряд розміщений в передній частині тіла, а негативний - в задній. Електричні органи він використовує для захисту від ворогів і для полювання. Його удар настільки сильний, що здатний оглушити навіть коня. А людину може паралізувати і навіть вбити.

Електричні органи вугрів складаються з численних пластинок, зібраних в стовпчики. Це видозмінені і сплощені м'язові, нервові і залізисті клітини. Між ними і генерується різниця потенціалів. Всього в його організмі 70 таких стовпчиків по шість тисяч пластинок в кожному.

Вчені з шанхайського Університету Фудань створили еластичні волокна за зразком системи вугра. Їх вплітатимуть в одяг або використовувати для харчування гаджетів. Волокна подібні до конденсаторів і вивільняють енергію набагато швидше, ніж звичайні батареї. Але є і недолік - їх ємність дуже мала.

Читайте також: Тепер кросівки можуть заряджати смартфон

Популярні новини зараз
Карткою – 10 грн, готівкою – 15: в Україні знову підвищують ціни на проїзд Дати виплати пенсій "перетасували": чи можна змінити день отримання виплат Будуть мобілізовані до ЗСУ: Рада прийняла важливе рішення Встановлення інвалідності буде проходити по новому: які документи готувати для МСЕК
Показати ще

Перші зразки створювали шляхом обертання листа з вуглецевих нанотрубок навколо гумового стержня товщиною в 500 мікрон. Нанотрубки в повністю покривають гумовий сердечник. В результаті волокно складається з провідників і ізолюючих сегментів. Все це покрили електролітним гелем, що проводить напругу.

Волокно в 12 метрів завдовжки може створити напругу в тисячу вольт. Вчені вже створили браслет, який самостійно живи електронний годинник.