Проаналізувавши чотири мільйони випадків смертей у представників понад тисячі видів ссавців, іспанські біологи прийшли до висновку, що найбільш агресивними до представників свого виду виявилися сурикати.

У 30-ку лідерів увійшли мавпи, вовки, леви, тюлені, а також шиншили і білки. Не на останньому місці у питанні внутрішньовидової агресії знаходиться і людина. Про це науковці написали у журналі Nature.

Дослідники хотіли зрозуміти, як частота братовбивства пов'язана з еволюційної історією ссавців. Вони з'ясували, що зовні беззахисні травоїдні або комахоїдні тварини часто бувають дуже агресивними один до одного.

Наприклад, такі милі звірята як шиншили у 12% випадків гинуть від лап і зубів своїх побратимів.У сурикатів цей показник – 20%.

Читайте також: Вчені пояснили перевагу людського розуму над тваринним

Популярні новини зараз
"Земля затремтить під ногами": ясновидець Герман побачив точний рік перемоги України Почекайте з покупками: виплати пенсій затримають Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Спіймали на вулиці та примусово відвезли в ТЦК: українцям розповіли, як себе поводити
Показати ще

Представники загону приматів, у тому числі й людина, зазвичай набагато агресивніші до своїх побратимів, ніж інші ссавці. Так, у ведмежих павіанів вбивства служать причиною смерті в 12,3% випадків.

Цікаві дані стосовно Homo sapiens. Вчені вирахували, що у древніх (500-3000 років тому) спільнотах людей вбивства були причиною 15-30% усіх смертей. Такі цифри підтверджують гіпотезу про те, що групи мисливців і збирачів жили в постійних сутичках один з одним.

У нинішньому суспільстві вбивства є причиною смертей тільки у 2% випадків.

Дослідники вважають, що порівняно висока схильність людей до вбивств собі подібних повністю відповідає нашому еволюційному положенню. Агресії не так багато, щоб вона гальмувала спілкування між людьми, але її достатньо, щоб конкуренція окремих членів суспільства виступала двигуном прогресу.

Як писав "Знай.ua", антропологи з США заявили, що людський розум еволюціонував через характерні особливості виношування дітей у Homo sapiens.