У швейцарському місті Давос два дні тому почався Всесвітній економічний форум. Він традиційно присвячений економічним змінам і вирішенню фінансово-економічних питань на міжнародному рівні. Їх обговорюватимуть на 300 сесіях, які проходитимуть у вигляді конференцій. Цього року в Давосі зібралося близько 2,5 тис. держчиновників вищої ланки. Серед них 50 президентів.

Від України у Давос поїхали президент Петро Порошенко, міністр фінансів Наталія Яресько, міський голова Києва Віталій Кличко та інші.

У перший день роботи економічного форуму Наталія Яресько зустрілася Натаном Шитсу, й обговорила з ним умови отримання кредиту $1млрд.

"Також мала зустріч із П'єром Московісі, єврокомісаром із економічних і фінансових питань. Ми обговорили умови для отримання третього траншу в рамках макрофінансової допомоги ЄС Україні, а також яким чином ми співпрацюватимемо для прискорення реформи адміністрування податків і на митниці", - сказала Наталія Яресько.

У кулуарах Міністр фінансів заявила, що "Україна не має наміру віддавати Крим". Наголосила на тому, що держава це робитиме мирним шляхом під час переговорного процесу, ширшого за Женевський формат.

Популярні новини зараз
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Показати ще

Петро Порошенко зустрівся із прем'єром Туреччини Ахмету Давутоглу. Обговорив із ним майбутній візит глави турецького уряду в Україну, а також наслідки економічної агресії Росії. Домовилися розробити варіанти для їхнього подолання. На зустрічі із главою МВФ Крістін Лагард український президент обговорив стан реформ в Україні, необхідних для виділення наступного траншу позики.

"Зустріч була продуктивною. Ми обговорили хід реформ в Україні, прийняття бюджету на 2016 рік. Ця дискусія наблизить нас до меморандуму, над яким працюють наші команди. Сподіваюся, цей процес завершиться успішно", - сказав він. На його думку, наступна частина кредиту надійде в Україну до кінця лютого.

Читайте також Круте піке рубля призведе до розпаду Росії через рік - експерт

Вчора у Давосі обговорювали шляхи розвитку України. Учасники конференції із США та ЄС рекомендували українській владі у 2016 році зосередитися на приватизації, подоланню корупції у фінансовій сфері та використанню сучасних технологій для регулювання ринків.

"Це слушна порада. Україні треба вирішити питання приватизації. Особливо на ринку землі. Якщо ринок продажу та оренди землі врегулюють, зроблять справді прозорим, до нас приїде багато іноземних інвесторів. Вони вкладатимуть кошти не лише в вирощення різних культур, а й і в інфраструктуру — елеватори, переробні підприємства, дороги. Це було б колосальним поштовхом до розвитку нашої економіки. З'явилося б багато робочих місць. Я вже мовчу про великий притік валютної виручки", - говорить "Знай" Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

За його словами, існує ймовірність, що після Всесвітнього економічного форуму звільнять з посади голову Нацбанку Валерію Гонтарєву.

"Там багато говорили про економічні реформи. Вони неможливі без стабільної роботи банківської системи. А наші банки, до речі, там визнали найгіршими. Тому думаю, після приїзду в Україну президент готуватиме заміну Гонтарєвій", - пояснює фахівець.

Він вважає, що суттєво економічний форум не вплине на економічний курс України та прискорення реформ.

"Це, свого роду, політично-економічна тусовка. Метою кожного з представників держави є налагодження якомога більшої кількості контактів і обговорення із ними їхнього бачення тієї чи іншої ситуації. Сам по собі цей захід ніяких результатів не дає. Якщо ж президенту вдасться домовитися про якість нові фінансові потоки в Україну взамін на певні зміни в законодавстві чи спрощення, то вони це можливо зробити через півроку", - каже Олександр Охріменко.

Під час форуму в Давосі стало відомо, що радником міністра фінансів України стане екс-співробітник Центробанку Японії Масару Танака. Він даватиме рекомендації з реформування фінансової системи України.

— Японія на світовому ринку працює в контексті політики США, вони стратегічні союзниками у фінансових справах. У Японії є колосальні фінансові фонди, але немає напряму для їхнього використання. Японія підтримує Україну, бо має єдину стратегію із США. Ще важливо, з яких саме питань колишній японський чиновник буде радником. Якщо з проблемних фінансів, то його варто було б ставити у НБУ, - каже Олексій Кущ, радник президента Асоціації українських банків.

Нагадаємо, Всесвітній економічний форум працює із 1970 року. На нього з'їжджаються лідери держав із всіх континентів.