Українці, що працюють за кордоном, все частіше стали забирати сім'ї до себе, а гроші намагаються передавати додому готівкою. За рахунок цього істотно знизилися перекази валюти в Україну.

За різними оцінками від 6 до 8 мільйонів чоловік, які працюють за кордоном перевели в країну офіційним шляхом майже $ 30 млрд. Ще більше $ 5 млрд, за оцінними даними НБУ, передали через посередників і перевезли "в кишенях". Для порівняння: доходи держбюджету України на 2016 році заплановано в розмірі близько $ 18 млрд. Тобто за 5 років гастарбайтери забезпечили країну більш, ніж двома бюджетами. Адже, так чи інакше, ці гроші працюють на економіку України.

Але під час кризи обсяги переказів різко знизився на 80%, в порівнянні з найбагатшою 2013-му, з $ 7,4 до $ 4,1 млрд.

Читайте також: Скоро долар "підскочить" до 50 гривень - економіст

Аналітик компанії "Простобанк Консалтинг" Іван Нікітченко називає кілька чинників того, чому перекладів стало менше. "Перший - девальвація гривні: якщо раніше заробітчани надсилали рідним на життя 2000 грн на місяць - це було $ 250. А сьогодні висилають 3000 грн, але це всього $ 120, - підрахував Нікітченко. - Також йде міграція за кордон цілими сім'ями: чоловік їде за кордон , облаштовується там і забирає сім'ю. Відповідно, в Україні вже переклади не йдуть. А кризовий 2014 рік лише прискорив цей процес".

Популярні новини зараз
В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам Ви подивитесь на лічильники і не повірите очам: як прибрати кілька кубів до кінця місяця без порушень Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця Уникнути повістки вже не вийде: ТЦК перевірятимуть українців за новими правилами
Показати ще

"Через кордон щодня проходять сотні бусів з" туристами ", які насправді їдуть працювати на 1-2 місяці. Вони перевозять зароблені за цей час 500-800 євро в гаманцях"- розповідає Тетяна Пашкіна HR-експерт rabota.ua . За її словами, Польща у нас займає перше місце по вакансіях: потрібні малокваліфіковані робітники (збирачі фруктів, пакувальники на зарплату 300-400 євро) і фахівці (електрик - до 600 євро, автомеханік - до 700) .