Батьки, обираючи мультфільми для своїх маленьких непосид, керуються зазвичай змістом мультиплікацій. Однак, далеко не всі мами і татусі знають, що потрібно враховувати ряд інших важливих факторів, котрі можуть нашкодити слабкій, нестійкій дитячій психіці.

Видання ivona поділилось рекомендаціями психологів стосовно того, які мультфільми можуть бути шкідливими для психічного здоров'я малюків.

1. Занадто яскраві кольори мультфільму.
Перш за все, варто звернути увагу на ті мультфільми, в яких присутні занадто яскраві кольори та багато динамічних сцени зі спалахами. Все це збуджує дитячу психіку. Якщо такі мультики ваш малюк буде дивитись перед сном, то вам його буде дуже важко вкласти спати. Крім того, занадто яскраві кольори мультфільмів можуть негативно відобразитися на зорі дитини, а у хворих дітей навіть спровокувати напад епілепсії.

2. Гучний звуковий супровід.
Надто динамічний музичний супровід і неприємні, різкі звуки, здатні не лише справити гнітючий вплив на дитячу психіку та нервову систему, але й можуть спровокувати головний біль і викликати стан тривоги.

3. Присутність сцен агресії і насильства.
Психологи наполегливо рекомендують батькам не давати для перегляду своїм дітям мультфільми, в яких герої проявляють агресію стосовно один до одного, б'ють, ранять, завдають шкоду іншим. В противному ж разі не дивуйтесь, що надивившись таких мультфільмів, ваша дитина почне проявляти жорстокість в реальному житті.

Читайте також: Пластмасові іграшки небезпечні для дитячого здоров'я

4. Погана поведінку героїв.
У багатьох сучасних мультиках головні персонажі ображають, грабують, вбивають, і при цьому залишаються безкарними. Надивившись таких мультфільмів в малюка формується уявлення про вседозволеність, руйнуються еталони гарної поведінки, знімаються соціальні заборони.

Популярні новини зараз
Повинні з'явитися без повістки: кого чекають у ТЦК з 1 квітня Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося Нова смертельна хвороба набирає обертів - "корона" допомогла їй обійти імунітет
Показати ще

5. Небезпечна для життя поведінка героїв.
Діти схильні наслідувати своїх улюблених героїв, тому мультики, де персонажі наражають на небезпеку своє життя, мають негативний вплив на інстинкт самозбереження дітей та можуть призвести до травм.

6. Присутні сцени неповаги до людей, рослин і тварин.
У багатьох сучасних мультиках простежується знущання над слабкими, безпорадними героями. Якщо головні герої таких фільмів невиховані і грубі, то з часом дитина може почати копіювати їхню поведінку.

7. Неестетичні (некрасиві) персонажі.
Для дітей зовнішність героїв дуже важлива, адже вони ідентифікують себе з ними. Якщо дитина бачить на екранах чудовиськ, монстрів, потворних героїв, то від цього страждає її внутрішній світ, самовідчуття.

8. Трансляція нестандартних прикладів статево-рольової поведінки.
Героями багатьох сучасних мультфільмів є мужеподібні жінки, які носять чоловічий одяг, проявляють вольові риси характеру і демонструють силу, та чоловіки з жіночими рисами характеру і поведінки. Не забувайте, що саме в дошкільному віці відбувається статева ідентифікація дітей. Тому перегляд таких сцен може негативно вплинути на поведінку дитини.

9. Жаргонні, нецензурні вирази.
Діти моментально запам'ятовують такі "цікаві" слова, які вживають мультиплікаційні персонажі. Тому не дивуйтесь, якщо дуже скоро дитина почне застосовувати їх у своїй мові, "радуючи" батьків і оточення.