З моменту катастрофи на Чорнобильській АЕС минуло 30 років, та зруйнована станція досі є небезпечною. Однак, схоже, ця проблема хвилює весь світ, крім українських чиновників. Керівництво ЧАЭС не переймається такими проблемами, його, перш за все, цікавить власна кишеня.

Як повідомляє видання "Наші гроші", з 5 жовтня минулого року триває кримінальне розслідування Головного слідчого управління Національної поліції стосовно фактів розтрати держкоштів керівництвом ДСП "Чорнобильська АЕС".

Слідство встановило, що державні кошти а також гроші, які міжнародні організації перераховували для забезпечення ЧАЕС необхідними приладами безпеки, металоконструкціями та будматеріалами, цинічно розкрадалось керівництвом підприємства.

Читайте також: З Чорнобильської АЕС намагалися вивезти 250 кг радіоактивного металу

Крім того, як мінімум з 2012 року відбувалось розкрадання на тендерах: підприємство укладало договори про демонтаж радіоактивного металу, які виконувалися не в повному обсязі, а потім він продавався за заниженою ціною.

Популярні новини зараз

Еллерту з "Холостячки" поставили діагноз по фото з Мішиною: "Треба лікувати"

Вагітна дружина Віктора Павлика здивувала подробицями про дитину: "Плакала пів години"

Молода українка померла під час пологів на руках у байдужих лікарів: маля ніколи не поцілує маму

Дан Балан показав Тіні Кароль, що таке справжній "Скандал"

Показати ще

Фігурантом кримінальної справи став директор ДСП "Чорнобильська АЕС" Ігор Грамоткін, який керує ЧАЕС з серпня 2005 року.

Саме Грамоткін, за версією слідства, безпосередньо організовував незаконне перерахування коштів за демонтаж металу, який в дійсності не виконувався, а також організовував його подальшу реалізацію за заниженими цінами.

Кошти, отримані таким чином, легалізовувались через рахунки Свято-Іллінського храму міста Славутича, звідки гроші йшли на рахунки іноземних підприємств. Одне з них – естонська компанія МАСТЕ GZU OU, яка пов'язана з родичами директора ЧАЕС Ігоря Грамоткіна.