Гройсман більше чотирьох місяців не протримається - експерт

поділитись
Головою уряду Володимир Гройсман працюватиме до осені. Так вважає Володимир Лановий, бо Гройсман не має освіти та програми, а восени Рада підніме нову хвилю проти уряду

На думку екс-міністра економіки України, президента Центру ринкових реформ Володимира Ланового, якщо спікер Верховної Ради України Володимир Гройсман стане прем'єр-міністром, то протримається в кріслі не більше чотирьох місяців. Такий прогноз Лановий зробив в коментарі виданню "ГОРДОН".

"На державні посади потрібно вибирати не зі "своїх" людей, а з найздібніших в країні, досвідчених, яким можна довірити майбутнє. Це питання серйозного вибору, потрібно дуже відповідально підходити до формування уряду, а президент Петро Порошенко бачить тільки вузьке коло наближених людей - від Демчишина до Гройсмана. Це політична короткозорість", - сказав він.

Лановий припускає, що "президент дивиться на свою місію як на продовження попередньої діяльності - збагачуватися, рости економічно і соціально, розвивати свою сім'ю". "Він не замислюється про інтереси наших громадян. Гройсман - один з найгірших представників його оточення. Кажуть, що Гройсман відремонтував дороги у Вінниці - так треба його відправити назад до Вінниці, нехай відремонтує там те, що ще не закінчив", - заявив експерт.

На його думку, "Гройсман не має ні власної позиції, ні профільної освіти, ні практики державного управління, ні реальної програми". "Гройсман іде служити, а не управляти і брати на себе відповідальність, формувати стратегії, висувати своїй команді серйозні вимоги, перспективи. Людей без програми позитивної діяльності не можна брати в уряд, в кращому випадку вони стають гвинтиками загальної бюрократичної системи, а в гіршому - ставлять свої особисті інтереси вище національних", - вважає він.

"Думаю, Гройсман більше чотирьох місяців не протримається на посаді прем'єра. Восени почнеться чергова прем'єріада, депутати не хочуть залишати свої крісла, будуть піднімати хвилю проти уряду, постараються його скинути. Будуть доводити, що вони не такі, як попередній і нинішній уряд. Хоча вони такі ж. І Рада, і Кабмін будуть чіплятися за правові моменти, влаштовувати зволікання", - спрогнозував Лановий.

Читайте також: Порошенко цього тижня може розпустити Раду – Кубів

На його думку, те, що "українці вдаються до допомоги іноземців для формування інститутів влади, показує, що нація не може сформувати свою якісну політичну еліту". "Це пов'язано з тим, що олігархи і корупціонери засіли на всіх шляхах проходження у владу. Якщо нація не може сформувати свою еліту, значить, вона не здатна мати державність. Якщо країна продовжить залишатися в занепаді, якщо ми не долучимо до управління кращих синів і дочок України, ситуація ставатиме все гірше і гірше в порівнянні з іншими країнами", - підсумував Лановий.

Автор матеріалу: 
Znaj.ua
Теги: 
Володимир Гройсман, новий голова уряду, новий Кабмін
Вибір редакції, Суспільство
23.03.2018
Під час відкриття дитячого садка на Рівненщині бурулька ледь не поранила голову охоронця президента
0
0
23:20 23.03.2018
Питання з "евробляхами" можуть врегулювати протягом місяця
0
0
22:10 23.03.2018
Прем'єр назвав мінімальну зарплату, яка може змусити українців не виїжджати за кордон
0
0
19:30 23.03.2018
"Бажаю на цій ниві плідних результатів"
0
0
17:56 23.03.2018
Супрун пропонували "непідйомний" хабар
0
0
17:27 23.03.2018